"Nezasloužili bychom si odjet bez bodu. Za bojovnost a víru jsme si ho zasloužili. Doufám, že dnešní utkání týmu psychicky pomůže," řekl asistent Orlů Petr Klár a ocenil výkon univerzála Okošanoviče, jenž v závěru zmíněné čtvrté sady poslal na polovinu soupeře tři přímé body.

Tím zajistil svým barvám bodový zápis. Také byl nejvíc bodujícím hráček utkání (24). "Potvrdil pověst chladného zabijáka. Takhle má vypadat účko," pochvaloval si druhý kouč Kladna.

Orli na jihu Čech výborně bránili, v čem se ale musí zlepšit je bodové zakončení ubráněných balonů. "V tom byly Budějovice lepší a navíc si mohly pomoci střídáním," podotkl Klár.

Kladenští v nové sezoně hráli už pět tie breaků, přičemž vyhráli jediný. "Musíme být pečlivější a odvážnější. Týmy jako Budějovice na servisu nepoleví," uzavřel jinak velmi spokojený kladenský asistent. 

Blokař Kladna Adam Zajíček mínil, že rozhodl druhý set. "Kdybychom ho vyhráli, tak by se nám hrálo lépe. Ale jsme spokojeni, někdo prohrát musí.“

Budějovický Martin Kryštof připomněl, že se hrálo s jinými míči, které mají jiné vlastnosti. "Mohou ovlivnit jisté herní situace. Tento zápas ale rozhodla naše odvaha. Utkání to bylo na 3:0, ve čtvrtém setu se zbláznil na servisu Okošanovič a otočil jeho průběh. Jsme rádi, že jsme vyhráli.“

Č. Budějovice - Kladno 3:2.
Sety: -22, 24, 14, -24, 11. Esa: 6:7. Bloky: 11:15.  Čas: 133 minut. Diváci: 1060.
Kladno:  Zajíček (11), Sobotka (4), van Haarlem (4), Vemič (7), Hýský (12), Okosanovič (24), libero Moník. Střídali: Fortuník, Vostárek (2), Mikulenka, Kuboš (1), Wallisch (2).