.Místo aby atakoval nejvyšší mety, bude bojovat o holou účast v play-off.

Jak hodnotíte dosavadní průběh sezony z pohledu celého oddílu?
Základním stavebním kamenem je pro nás mládež. U ní jsme před zahájením sezony upravili koncepci. Snažíme se, aby naši hráči odehráli co nejvíce soutěžních zápasů, proto máme také v každé věkové kategorii od elévů po dorost dvě družstva. Díky nárůstu počtu družstev se nám opět podařilo rozšířit členskou základnu. Talentovaní hráči dostávají prostor ve vyšších kategoriích. Jsme přesvědčeni, že změny v koncepci budou ku prospěchu herního vývoje našich odchovanců.

Jaké proběhly pro tento ročník změny v A týmu?
V reakci na poslední dvě špatné sezony jsme v létě z kádru vyřadili šest hráčů, z toho pět mimokladenských. U družstva zůstali trenéři Ďarmek a Hanzlík, kteří patří do velmi úzké skupiny kvalitních trenérů v České republice. Hráčům jsme jasně nastavili pravidla v rámci fungování družstva. To jsme sestavili pouze z hráčů, kteří za Kladno chtějí hrát.

V tuto chvíli je základní část za svojí polovinou a vy jste až na devátém místě. Jaká je aktuální situace v A týmu?
Během krátké zimní přestávky máme možnost změn na soupiskách. Stejně jako v minulých letech jsme se rozhodli ji využít. Rozhodli jsme se pro zúžení kádru A týmu. Kritériem pro změny byly výkonnostní důvody, případně nedodržování nastavených pravidel. Dva hráče jsme přeřadili do B týmu, naopak jeden se z B týmu přesune na soupisce do elitního družstva. A tým opustili také tři junioři, kteří se vrátili do svého kmenového družstva.

Rozruch vyvolal především přesun dosavadního kapitána Tomáše Leipnera do B týmu. Proč jste k této změně přistoupili?
Tomáš byl na začátku sezony bohužel měsíc zraněný a po doléčení již neměl pevné místo v sestavě. Před oznámením změn celému týmu jsem se s ním osobně sešel a postoj vedení a trenérů jsem mu oznámil. Chtěl bych, aby v budoucnu působil v oddílu i v jiné než hráčské pozici. Tomáš je ikonou našeho oddílu a velmi si vážíme jeho přínosu.

Přehodnotili jste nějak vaše extraligové ambice?
Rozhodně ne. Naopak věříme, že družstvo změny nakopnou. Myslím, že jsme na správné cestě. Naším cílem je jednoznačně postup do extraligy.

Některá média tomu dala bulvární nádech, hovoří o likvidaci všeho kladenského, začalo to prý už odvoláním bývalých trenérů.
Článek na jednom kladenském serveru je senzacechtivý nesmysl. Trenér Tyburec skončil u A týmu především proto, že naši hráči nebyli ochotni přijmout jeho tréninkové metody. Nemám rád dělení hráčů na kladenské a mimokladenské. Uvedu to na příkladu Martina Holčáka, který k nám přišel vloni ze Střešovic. Letos před začátkem sezony ho chtěl Tatran Střešovice a před necelým měsícem ho lanařil Chodov. Martin se rozhodl zůstat na Kladně a vybojovat extraligu tady. Pro mě je důležité, zda hráč za Kladno chce hrát, ne jestli je z Rozdělova nebo z Dejvic. Naopak jsme měli zájem udržet odchovance Chvojku a Linharta. Řekli jsme jim to, přesto jsme vyhověli jejich přání hrát extraligu. Pustili jsme je oba na roční hostování.

Petr ŠIKOLA