V druhé nejstarší kategorii od 75 do 80 let usiloval o medaile také Kladeňák Josef Cipra, jenž stále aktivně válí ve Spartě Kladno, kde patří k oporám B týmu. Po úspěchu ale toužilo dalších 136 borců, kteří mohli být jeho soupeři. Cipra bez ztráty kytičky prošel první čtyřčlennou kvalifikační skupinou, v níž mu vzdoroval pouze Angličan Starcey, jehož udolal až v pěti setech.

Tím se kvalifikoval mezi 64 hráčů, na které už čekalo ´play off´. V dalších dvou kolech Cipra zvládl dvě pětisetové bitvy s německými protivníky a tím postoupil mezi šestnáct nejlepších. Tam mu ale nepřál los, poněvadž narazil na pozdějšího šampiona Maďara Mayera, trenéra takových hvězd minulosti jako byli Klampár či Jonyer. „Po utkání mi řekl, abych nebyl smutný, že vyhrál před dvěma lety i šampionát v Rotterdamu,“ uvedl Cipra, jenž ve zmíněné kategorii nastoupil poprvé.

O další pořadí už se nehrálo, tudíž se může Cipra, který hraje stolní tenis rovných šedesát let (!) zařadit na deváté místo, když byl vyřazený pozdějším mistrem. Se svým učinkováním byl spokojený. „Kdyby mě někdo řekl, že dojdu do osmifinále, řekl bych mu, že je blázen. Kdybych ale měl trošku štěstí, mohlo to být ještě lepší,“ prohlásil s tím, že šampionát byl úžasnou záležitostí se skvělou atmosférou. „V jednu chvíli hrálo na šestatřiceti stolech sto čtyřicet čtyři žen!“ přiblížil Cipra, jehož ale nejvíc zaujaly fantastické boje v nejmladší kategorii, kde za Česko hrál legendární Jindřich Panský.

Pro úplnost: v Ciprově kategorii startoval ještě jeden Kladeňák. František Preis vypadl mezi dvaatřiceti.