„Ještě v Litvínově mají stejně velkého. Vzhledem k tomu, že jsem šel kolem jejich hráčů a špitali si, že jsem ještě vyšší, tak asi největší jsem," smál se čtyřiadvacetiletý strážce kladenské svatyně, do níž zaklekne i v sobotu v 17.30 hodin, kdy jeho tým v hale Bios u zimáku nastoupí v důležitém mači o play-off proti Ostravě.

S florbalem jste začínal v Praze a do Kladna jste přišel v minulé sezoně. Jak k tomu došlo?
Chtěl jsem odejít do Kladna už dřív, protože mě lákala vyšší soutěž. V pražském Future pro to byly vytvořené horší podmínky, protože přednost tam dostávají privilegovaní hráči nehledě na talent. Tam jsem do extraligy nezasáhl, byl jsem pouze na jednom pohárovém utkání. Můj příchod do Kladna umocnil fakt, že už čtyři roky bydlím v Buštěhradu. Bylo mi jedno, zda budu hrát za áčko nebo za céčko, ve kterém jsem vlastně začínal a během jednoho roku jsem se propracoval do prvního týmu.

Blíží se vrchol základní části a třeba i ty vyřazovací boje. V těchto fázích bývá klíčovým hráčem brankář. Jak jste spokojený se svými dosavadními výkony?
Říká se, že vždy může být všechno ještě lepší. Osobně si myslím, že jsou poměrně dobré, ale určitě tady je šance, že se ještě zvednou. Na play-off  to bude potřeba, abych podržel tým v klíčových momentech.

Čeká vás zápas s Ostravou, na jejímž hřišti jste vyhráli 4:2, co od něj čekáte?
Bude to těžké, hrají poměrně dost do těla, dopouští se i zákeřnějších faulů a pak se diví, že jsou vylučovaní. Navíc je to náš konkurent,  pro play-off není tedy jiná možnost než získat tři body. Máme posledních šest kol a v nich nás čeká jediný ošemetný soupeř, a to Vinohrady Jinak nám los přál.  Musíme se v tabulce posunout výš, abychom měli lepší výchozí pozici.

Celý rozhovor najdete v tštěném Kladenském deníku v sobotu 19. ledna.