ČERVENEC
Jeden z nejtěžších, ale zároveň nejkrásnějších týdnů života má za sebou nejlepší kladenská beachvolejbalistka Eliška Gálová. Na Evropských hrách v Baku obsadila s Karolínou Řeháčkovou naprosto nečekaně páté místo a odrazila se ke skvělé sezoně.

Šest stovek diváků vidělo na slánském plochodrážním stadionu korunovaci nových mistrů republiky v závodu dvojic. Z primátu se těšili borci Zlaté přilby Pardubice Milík – A. Dryml. Ve finále porazili domácí pár Krčmář – Ulamek. Krčmářovi vůbec druhá půlka sezony vyšla. Přestoupil do elitního anglického Swindonu a v české reprezentaci v MS týmů byl nejlepším jezdcem.

Na skvělého slánského plochodrážníka Antonína Vildeho zavzpomínali jezdci i diváci dalšího závodu ve Slaném. Vítězem 16. ročníku Vildeho memoriálu se stal tým PRO-TEC SK Milovice v sestavě se slánským Romanem Čejkou a Janem Holubem.

Šéfem úseku mládeže u největšího fotbalového klubu v okrese – SK Kladno, se stal odborník z Prahy Karel Klečák.

Fotbalové Kladno hlásí další velké změny. A tým přebrali noví „provozovatelé" – exligový Miroslav Příložný a Tomáš Zimmerman. Zpočátku se jim daří, dali s navrátilci Kalinou, J. Procházkou či Čížkem dohromady silný tým, ale finančně už tolik úspěšní nejsou – peníze na SK dál chybí.

Fotbalové Česko je mistrem světa, ale v turnaji hráčů bez profesionální smlouvy. Ke krásném úspěchu z holandského Rotterdamu přispěl i kladenský odchovanec Jiří Kabele.

Skvělou akci na podporu rodiny Jiřího Kukelky, který na jaře skonal, připravili jeho bývalí spoluhráči z fotbalového Sokola Hostouň. V obrovském vedru uspořádali benefici, na kterou dorazily i hvězdy českého sportu jako Marek Židlický, Tomáš Skuhravý, Martin Ševc nebo Josef Jandač.

Hokejové Kladno hlásí zkušené posily, karlovarské duo Václav Skuhravý, Lukáš Mensator a také Marka Posmyka. Ten ale v mužstvu dlouho nevydrží a na vlastní žádost odchází.

Zajímavou exhibici připravily pro kladenské fanoušky celky hokejových Rytířů a hokejbalistů Alpiqu. Ti na asfaltu potvrdili roli favorita, ale hlavně se pobavili diváci.

Fotbalový turnaj, jaký se uskutečnil v závěru července na travnatých plochách SK Kladno, se v našem městě ještě asi nikdy neuskutečnil. Byl sice žákovský, ale do Kladna se sjely opravdu špičkové celky z Česka, Moravy i Slovenska. Turnaj opanovala Slavia Praha.

Staronovým koučem hokejových Řisut se ve II. lize stal Jan Novotný, někdejší hvězda Kladna.

Pouť fotbalovým Českým pohárem končí pro Kladno debaklem v duelu s Královým Dvorem.

SRPEN
Jakub Gála z Vavřince Kladno získal společně s Jiřím Krafferem mistrovský titul mezi beachvolejbalisty ČR do 20 let.

Do Slaného se sjela evropská špička ženského fotbalu, aby zde odehrála 4. ročník mezinárodního turnaje dívek do 18 let WFC International CUP 2015. Zvítězila polská Gdyně.

Na světový šampionát v Pekingu se dostala kladenská výškařka Oldřiška Marešová

Hokejové Kladno má kanadskou posilu, bývalého hráče Montrealu Brendona Nashe.

Nový ročník krajského přeboru fotbalistů je pro Kladensko historický, ještě nikdy v něm nemělo pět účastníků – k Hostouni a Vranému přibyli nováčkové Velvary, Tuchlovice a Lhota.

Kladenským hokejbalovým veteránům se podařilo obhájit loňský primát z velkého mezinárodního turnaje, který sami uspořádali a je považován za neoficiální mistrovství Evropy hráčů nad 35 let.

ZÁŘÍ

Družstva atletů A.C. Tepo Kladno budou i v příštím roce účastníky extraligy. Na mistrovství republiky si účast zajistila s velkým přehledem. Muži skončili čtvrtí, ženy šesté.

Hokejové Kladno nezahájilo boje v I. lize moc dobře, z prvních tří zápasů vydolovalo jen tři body, ale postupně se tým dal dohromady a rok končil jako první v tabulce.

Na podporu svého hráče Martina Jandy, který při autonehodě přišel o manželku a její maminku, uspořádaly fotbalové Jedomělice velkou sbírku v rámci sledovaného derby se Slaným. Jedomělice navíc zápas jasně nad favoritem vyhrály, přihlíželo několik stovek diváků.

Tým v barvách Unhoště obsadil na jubilejní 90. Šestidenní skvělé třetí místo. Lepší než trio Jan Balaš, Jakub Horák a Vít Kuklík byli v celkovém součtu na klubové úrovni pouze Nizozemci a Švédi.

Začínají gradovat spory mezi oběma vlastníky společnosti Hokej Kladno s.r.o – Rytíři a městem. Nevyřeší se do konce roku.⋌