Kariéru zatím stavěl hlavně na tom, že se sportem baví. To bude platit i nadále, ovšem po středečním mítinku Kladno hází se vyznal, že mu bude dávat víc než dosud.

„Řekl jsem si, že se budu atletice věnovat na sto procent. Přicházelo to postupně a už se těším na další sezonu,“ prohlásil letošní mistr republiky s tím, že si týdně naloží asi o čtyři hodiny navíc. „Spíš se ale bude jednat o větší porci regenerace, masáží, plavání a fyzioterapie.“

Do nynějška byl sport na podobné rovině se studiem nebo každodenními zájmy. „Mám na mysli třeba zajít si s kamarády zahrát basketbal nebo fotbal. Když chce člověk něco dokázat, neměl by podobné aktivity zanedbávat,“ vyprávěl atlet z Hřebče u Kladna.

„To už teď moc nepůjde, protože při míčových hrách hrozí zdravotní riziko s koleny nebo kotníky. Tohle budu muset obětovat,“ říkal mladík, který nyní v Praze nastupuje do prvního ročníku České zemědělské univerzity.

Co však neomezí je klavír, jemuž se věnuje deset let. „Mám ho moc rád, hraju každý den. Hlavně proto, abych se odreagoval a uvolnil,“ prozradil dvacetiletý atlet, na jehož přípravu dbá trenérka Hana Větrovcová.

A jeho sportovní plány? „V příští sezoně mě láká mistrovství Evropy do 22 let. Tam chci směřovat své snažení. Šance dostat se na olympiádu není velká. Snad v dlouhé štafetě, ale na nějaký konkrétní čas se mě neptejte. V tomto ohledu nic neplánuju. Mým cílem zůstává, aby mě sport bavil,“ sdělil sprinter, který zdědil atletické geny po rodičích.

Na prvním místě českého žebříčku vystřídal dlouholetého úspěšného čtvrtkaře Pavla Masláka. Ale srovnání s ním se brání. „Pavel je úplně jiná liga. Svědčí o tom jeho medaile. Věřím, že to bude ještě dokazovat,“ dodal s úsměvem. Co myslíte, jak se bude kariéra Matěje Krska vyvíjet?