Start bude v 10 hodin z pravé strany vozovky u golfového hřiště v Karlových Varech směrem na Prahu. Trať je dlouhá 100 km a vede stále po hlavní silnici až do Nového Strašecí. Dále po staré silnici směr Slovanka, Tuchlovice, Kamenné Žehrovice, Doksy, Velká Dobrá, Valdek, Kyšice, Unhošť. Na trase budou tři občerstvovací stanice a závodníky budou doprovázet označené vozy pořadatelů, mechanický vůz a sběrný autobus s nápisem Konec závodu.

Posledním vítězem je Igor Kubín (2:40:02), ženám dominovala Marcela Šimerová (3:04:41). V kategorii Unhošťáků byl nejdřív v cíli Pavel Kryška (2:40:04), nejrychlejším veteránem byl Petr Bauer (3:04:42), v kategorii tandem zvítězila dvojice Tomáš a Kateřina Drbohlavovi (3:12:44).

Součástí akce bude spinningový souboj dětí unhoštské základní školy a klientů speciální školy Slunce pro všechny. Obě družstva čeká také sto kilometrů, na které se vydají ve stejný čas jako cyklisté na silnici. Už dnes jsou známa jména jejich kapitánů. Role lídrů týmů se ochotně ujali dva nejlepší sportovci Kladenska za rok 2008, a to brankář HC Geus okna Kladno Miroslav Kopřiva a obránce fotbalového SK Kladno Pavel Bartoš.