Loni se na rozmáčenou trasu vydali pouze čtyři borci a letos to bylo o sto procent víc, včetně jedné ženy! Pokud to tak půjde dál, splní se přání pořadatelů dát akci masovější charakter.

Tři cyklisté mohli porovnávat povětrnostní podmínky obou ročníků a přes panující mráz a zasněžené cesty jednoznačně vyhrál letošní.

Myslí si to i Lukáš Blätterbauer z Velké Dobré, jenž na start přivedl čtyři kamarády. „Bylo to super. Všichni byli nadšení. Na umrzlém sněhu se jelo jako v létě,“ liboval si na konci zhruba dvacetikilometrového výjezdu přerušeného gročkem a také technickou závadou, která nakonec jednoho borce poslala předčasně domů.

Cyklisty přišel k bráně Sletiště pozdravit duchovní otec skvělých kladenských cyklotras Karel Neumann, jenž si od účastníků rád vyslechl náměty, kde, co a jak vylepšit.

Až vás tedy na sklonku nastávajícího roku předjede skupinka cyklistů, vězte, že za bláznivým nápadem je pouze a jenom láska ke kolu.
Máte–li zájem, poznamenejte si už dnes termín 3. ročníku Cykloloučení. Bude se konat v sobotu 18. prosince 2010 a opět se vyrazí ve 13 hodin od brány stadionu na Sletišti.