„Kladenský aerobik je pořád na nejvyšší úrovni. Z pohledu počtu získaných medailí je vidět, že nedávné propojení závodníků Aerobic Dancers a ČASPV přineslo efekt," uvedla hlavní manažerka Českého svazu aerobiku a fitness, Kladeňačka Jitka Literová.

Dancers získaly dvě dospělá zlata. Jedno ve fitness aerobic týmech, druhé vybojoval pár Brenton Andreoli – Kateřina Šmejkalová. Sbírku doplnilo stříbro týmu sportovního aerobiku a bronz kadetek ve fitness aerobic.

„V týmech jsme podle očekávání obhájily titul, i náš pár byl velkým favoritem," uvedla trenérka Lenka Procházková, již potěšily také medaile a výkony dětských závodníků.

„Obě považujeme za velký úspěch. Ve fitness jsme ji ale čekaly, protože jsme k ní směřovaly," přiblížila Procházková a dodala, že se stříbrem tria kadetek v aerobiku nepočítaly. „Holky závodily moc hezky. Pro druhé místo jsme určitě nejely," přiznala.

Dva cenné kovy bralo Fit studio Venuše. V juniorském stepu se jeho závodnicím nepodařilo porazit Rusky, ale i tak je stříbro velkým úspěchem. „Venuše se na stepy specializuje a dobře v nich reprezentuje. Rusky ale měly výtečný tým tvořený z gymnastek, které cvičily v šíleném tempu. Nechápu, jak to mohly ušlapat," řekla Literová. Venuše má i bronz ze stepů kadetů.

Šampionát ve Vídni byl na skvělé organizační úrovni, stejně tak zázemí a servis pro závodníky. „Za dvacet let jsem něco takového nezažila," přiznala Literová a prozradila, že mistrovství se bohužel nezúčastnily rakouské oddíly, poněvadž tady neexistuje základna.
Brzy by mohlo být všechno jinak. „Příští týden jedeme do Vídně zakládat první klub. Je to pro mne velká výzva," uvedla manažerka našeho svazu.

Na mistrovství se představily i další dva kladenské kluby. Bylo to v neoficiální soutěži pětičlenných týmů aerobiku. Sport Academy a Sportovní klub MK skončily na druhém, respektive třetím místě.

Už v říjnu se uskuteční světový šampionát v Rusku, kde se očekává obrovská konkurence domácích závodnic. Ty kladenské se tak budou muset dokonale připravit, aby uhájily pozice.