Poté, co se většina závodnic z veleúspěšné éry Aerobic Dancers Kladno rozhodla již ve sportovní kariéře nepokračovat, muselo se chvíli počkat, než klubu dorostou zdatné nástupkyně.

Čas, trpělivost a píle se vyplatily.

Nově vzniklý tým v kategorii Aerobic Grande dospělých (6 až 7 členů) ve složení L. Novotná, N. Šubinová, S. Smrčková, E. Páleníčková, L. Schöppelová a A. Zderadičková, na úvod sezony v prvním nominačním závodě na květnové mistrovství Evropy vybojoval zlato! Přitom Lucie Novotná s Lucií Schöppelovou jsou bývalými členkami zlatého týmu mistryň světa.

Do města Louny – do jižní brány Českého středohoří, kde se uskutečnil závod nejvyšší výkonnostní třídy organizace Českého svazu aerobiku se sjeli nejlepší závodníci a závodní týmy z celé republiky.

A děvčata z Dancers dokázala se sestavami Magdalény Husákové ve veliké konkurenci vybojovat dvě medailová umístění v kategorii aerobic grande – zlato mezi dospělými (17 a více let), bronz v juniorech (14 – 16 let) a další dva finálové posty pak přidaly závodnice v kategorii kadetů 11 – 13 let aerobic performance (5 členů v týmu) 4. místo a v kategorii trio junior 14 – 16 let 5. místo.

Celý klub teď čeká náročná příprava na druhý nominační závod, který se uskuteční ke konci dubna v Ostravě, a který definitivně rozhodne o tom, kdo bude moci reprezentovat Českou republiku na mistrovství Evropy v Karlových Varech.

Aerobic Dancers vykročil do nominačních bojů velice úspěšně.

Text: Jitka ŠVIHÁLKOVÁ