KRVÁCENÍ JE NEZASTAVILO

„Seniorky mají nominaci na svět! Kadetky udržely v závodech třetí místo – na Evropu jedou, ale na svět se v součtu všech tří nominačních závodů bohužel nedostaly,“ tyto zprávy po víkendu zazněly z Aerobic Dancers Kladno.

Začátek prvního kola byl pro seniorky hektický. „Jedné ze závodnic začala téct krev z nosu, musel se nám tak přesunout start na poslední místo startovní listiny. Krev se podařilo zastavit a Anička sestavu odjela. Do finále děvčata postupovala velmi těsně z druhého místa a ve finále dosáhla na zlato,“ popisovala vedoucí klubu Lenka Procházková.

První místo v kategorii senior fitness grande vybojoval tým ve složení – Dryjáková, Machová, Smrčková, Zadáková, Štveráková, Bízková, Zderadičková plus trenérka Magdaléna Husáková.

Kadetkám Dancers se nominace nepovedla, skončily třetí. I tak Procházková chválila. „Jsme s kadetkami velice spokojené. V konkurenci tak kvalitních soupeřek z Prahy, jakými jsou týmy Báry a Hanky Šulcové a Veroniky Buriš, je výkon našich dívek vynikající.“

Kadetský tým fitness grande nastoupil ve složení Dragounová, Hanzáková, Holoubková, Léblová, Stříhavková, Trešlová, Šimková, Loudová – trenérky Gabriela Čermáková, Anna Ondřejková a Magdaléna Husáková.

„Děvčatům se o víkendu obě kola povedla a myslím, že jsou připravené na ME,“ dodává Lenka Procházková.

VENUŠE DO POLSKA

Seniorský step tým (Řehořová, Frolíková, Pospíšilová, Nedvědová, Ciplová, Růžičková, Drožová) Fit studia Venuše vybojoval 2. místo a bude studio a město reprezentovat v Polsku. Step 8 – 10 vybojoval první místo, nicméně do bojů na ME bohužel tým nezasáhne, protože pro tuto věkovou kategorii nejsou vypsané závody.

Trenérkou obou týmů je Iveta Radostová. S týmem 8 – 10 let (Rezková, Černická, Kadlecová, Rákosníková, Bartošová, Krejčí, Vitnerová, Linhartová, Kárníková) jí pomáhají a předávají vlastní zkušenosti i závodnice z týmu senior – Veronika Pospíšilová a Monika Hamouzová.

Step junior pod vedením Zuzany Koucké získal ve velké konkurenci 5. místo (Drožová, Kovaříková, Rendlová, Frolíková, Mušuková, Šímová, Kolouchová).

STŘÍBRNÁ ŠOLÍNOVÁ

„Jsme první a jedeme na MS do Holandska!“ Tato slova rezonovala klubem MK Kladno. Kadetský tým aerobic performance (11 – 13 let) se sestavou „CAR RACE“ ve složení Klucová, Veselá, Neumannová, Lukavská, Hadrbolcová, Šolínová (trenérky Sabina Škrabská a Michaela Diviš) si v kolotoči nominačních závodů zajistil postup na ME i na MS. „Navíc Natálka Šolínová, která se v prestižní kategorii singl ženy (8 – 10 let) umístila na nádherném stříbrném místě, radost celého klubu zdvojnásobila,“ pochvalovala si úspěšný víkend Michaela Diviš.

DO KRAKOVA I DIAMOND

Radost z postupu na MS mají rovněž v Aerobic clubu Diamond. Trio kadetek 11-13 let ve složení Sabrina Nguyen, Marie Doležalová, Gabriela Uriková a trenérka Liu Do Thuy a Markéta Voráčková, vybojovalo třetí místo a děvčata tak potvrdila nominaci na MS. „Ve čtvrtek odjíždíme do Krakova,“ radovala se Veronika Sluková a doplnila další úspěchy: dvanácté místo získala Sabrinka Nguyen (11-13 let) a šesté sestava Aerobic performance – Hockey match – AC Angeles Rakovník, kde hostuje Maruška Doležalová.

PRO DVĚ ZLATA?

Sport Academy Kladno pojede na Evropu i na svět s juniorským týmem aerobic performance. Se sestavou Charlie Chaplin kvinteto Filipovská, Polcarová, Hrabovská, Melková, Doušová) vyhrály. Trenérka Jindřiška Prošková navíc opanovala kategorii Master 30+ a 35+. klub může klidně přemýšlet o dvou zlatých… „Jsem maximálně spokojena jak s výkony, tak s výsledky. Prostě super,“ radovala se další trenérka Klára Prošková.

Slibuje v Krakově bojovnost a nezapomněla poděkovat za podporu Českému svazu aerobiku, a městu Kladnu za finanční pomoc.

Jitka Švihálková