Letošní favoritky prestižní dospělé kategorie fitness aerobik grande (6 až 7 členů v týmu) - L. Novotná, N. Šubinová, E. Páleníčková, L. Schöppelová, S. Smrčková a A. Zderadičková z Aerobic Dancers Kladno, dokázaly se sestavou „Cirkus“ choreografky a trenérky v jedné osobě Magdaleny Husákové ve velmi napínavém souboji odrazit nápor soupeřek z Prahy a Ústí nad Labem a do Kladna dovezly zlaté medaile. Navíc obhájily titul „Excelent“ za dokonale předvedený výkon na závodní ploše.

Na víkendovém šampionátu ovšem také výborně zabojovaly i mladší kolegyně kladenských vítězek a to juniorky E. Bízková, K. Charvátová, N. Dryjáková, N. Cmuntová, K. Sobotková, T. Machová, A. Štveráková. Závodnice z tohoto juniorského fitness grande týmu ve finále pořádně zabraly a z původního semifinálového třetího místa se vyhouply na příčku druhou a ve velice kvalitní konkurenci především pražských závodnic se nakonec staly pro letošní rok vicemistryněmi České republiky.

Oba uvedené úspěšné medailové týmy Aerobic Dancers Kladno čeká příští týden v jejich kariéře další důležitý závod a to mistrovství světa, které se koná v Holandsku. Největšími soupeři nejen kladenských aerobiček budou obávané týmy především z Ruska a Belgie.

Ovšem vraťme se ještě k právě uplynulému domácímu mistrovství ČR, kde je nutno zmínit, že vynikající organizaci, plynulost celého šampionátu, krásné ceny, perfektní podmínky a zázemí nejen pro soutěžící, ale též pro diváky, má na svědomí osvědčený realizační tým kladenské Jitky Literové (manažerka organizace FISAF CZ, vedoucí Sportklubu Kladno a úspěšná propagátorka projektu Děti na startu), která opět se svými nejbližšími spolupracovníky dokázala posunout pomyslnou laťku precizně zorganizovaného závodu o kousek výš.

Kompletní informace o závodě a vynikající výsledky i dalších kladenských klubů lze najít na stránkách organizace Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.czJitka ŠVIHÁLKOVÁ