Většina úspěšných seniorek z loňska už skončila, a tak se do elitního závodu probojovalo pouze družstvo ve složení Jindřiška Prošková, Magda Husáková a Klára Birnbaumová. V ostré konkurenci obsadilo v semifinále až čtvrtou příčku a vypadalo to na návrat bez medaile. Ve finále však Kladeňačky zabraly, posunuly se před německý tým a braly bronz za vítězným celkem z Prahy (Fitcentrum Hanky Šulcové) a Belgií. „Děvčata byla smutná, ale za daných okolností byl i posun na třetí příčku úspěchem,“ konstatovala trenérka Dancers Kladno Lenka Procházková.

Její svěřenkyně čeká o nadcházejícím víkendu v Mladé Boleslavi nominační závod na prosincové MS v Karibiku na francouzském ostrově Martinik. „Bude těžké se tam dostat a hlavně sehnat peníze. Jednu dívku by to vyšlo na čtyřicet tisíc, přitom si vše hradí samy. Sponzorů je málo, pomáhá nám prakticky jen město Kladno. Kraj přestal úplně,“ hořekuje Procházková.

Úsměv jí vrací zpráva o vystoupení mladých nadějí ve Španělsku. Ty sice nebojovaly o evropské tituly, ale v Open Cupu na sebe výrazně upozornily.

Dvě družstva nastoupila do kategorie Kadet Step, kde bronzovou pozici obsadila sestava Anna Müllerová, Anežka Hájková, Tereza Dvořáková, Lucie Novotná, Klára Bartošová, Sára Andělová, Adéla Tesárková a Daniela Urbářová. Druhý tým skončil čtvrtý.

V kategorii Kadet team rovněž třetí místo vybojovalo trio Sára Andělová, Aneta Havlíková a Adéla Tesárková, které na sebe výrazně upozornilo už v kladenském nominačním závodě prvním a třetím místem.

Premiérový start v zahraniční konkurenci mají za sebou také juniorky (14 – 16 let). Kristýna Koubová, Nikola Lansdorfová a Karolina Kadlecová obsadilo čtvrtou příčku a rovněž trojici trenérek ve složení Lenka Procházková, Jindřiška a Klára Proškovy potěšilo. „Skutečně, s tím jsme nepočítaly. Hlavně jsme rády, že nejmladší dívky mají za sebou první seznámení se zahraniční konkurencí a hned byly tak úspěšné,“ těšilo Lenku Procházkovou.

Dodejme, že soutěží mládeže Open Cup se ve Španělsku zúčastnil také druhý kladenský zástupce – Sportklub ČASPV.