„Těžko mohu být šťastnější. Turnaj, kterému jsem věnoval hodně úsilí, se povedl, setkal jsem se se spoustou dobrých kamarádů a ještě jsme vyhráli," rozplývala se hlavní duše turnaje Libor Smetana.

Mimo jiné také brankář Kladna a ne ledajaký. Byl vyhlášen nejlepším na svém postu v celém turnaji.

Nejen díky výkonu ve finále, ale i v dalších zápasech. Dát tomuhle obrovi gól, to není legrace. Třeba Plzeň to v semifinále nedokázala, a byť hrála skvělý hokejbal, podlehla Kladnu 0:2.

Smetana pomáhal zajímavými triky hlavnímu kouči a dalšímu z pořadatelů Karlu Fíkovi ve finále.

Před koncem hrací doby pustil do brány náhradníka Karla Fajta, který při očekávané power-play doběhl na střídačku přece jen rychleji než Smetana – ten má slabě přes váhu.

A ve čtvrté sérii nájezdů pustil do brány Fajta znovu, proti nejšikovnějšímu Ústečákovi Štěpánkovi. „Nemá rád, když ho něčím rozhodíte. Karlovi jsem poradil, co udělá a přesně to se stalo," chlubil se svou čertovinou Smetana.
Kladno ale hrálo výborně celé. Jako tým.

Jeho tvůrcům se vyplatilo, že vsadili nejen na šikovné hráče, kteří budou střílet branky (Tyburec, Rejthar, Kubů, Mach či Hejkal), ale i dříče a nosiče vody (Český, Zadák, Podráský). Nebo osobnosti typu kapitána Zdeňka Gejzy Gerylova. Mimochodem on s Tyburcem proměnili ve finále nájezdy. „Hejkal nebo Rejthar nedali, ale pak přišel Gejza. Krokem typa, který jde na v pátek na odpolední a je naštvanej, že nemůže sedět s ostatníma v hospodě. A šup, poslal to k tyči a měli jsme radost," popisoval Smetana.

Ústí také zaslouží pochvalu stejně jako další účastníci turnaje. Severočeši vládli českému hokejbalu dlouhé roky v 90. letech a spousta hráčů z této éry v Kladně o víkendu byla. Vlastně v jejich dresu odchytal spoustu duelů i Kladeňák Smetana v letech, kdy ještě Kladno po extralize jen prosebně toužilo.

Vyřazení semifinalisté Plzeň a loňský vítěz České Budějovice byli také skvělí, klidně mohli podle Smetany vyhrát. Jihočeši s posilami Švancarem nebo Juráčkem podlehli Ústí v semifinále až na nájezdy.

Moravu reprezentovaly Brno s Malenovicemi, nepovedly se jim ale čtvrtfinálové zápasy. Malenovice vedly nad Ústí 3:2, jenže nakonec podlehly 3:5.

Poslední nakonec skončil Mix Team Bratislava. Měl největší potíže se sháněním hráčů, vypomohli mu však Kladeňáci Zíma, Valuch a Moravec.

Ředitel turnaje Drahomír Kadlec, bývalý skvělý hokejový reprezentant a aktuálně kouč Alpiqu a reprezentace, vysekl poklonu všem veteránům. „Když u některých mladíků vidím, že se ani esemeskou neomluví z tréninku, zatímco tihle kluci mají rodiny a čas si udělají, zaslouží si smeknout klobouk," chválil pardály Kadlec.

Libor Smetana poděkoval nejen jemu, ale také vedení SAMK Kladno za pronájem arény u zimáku, dále trojici rozhodčích Boháček, Hrazdíra, Komorous (neměla to jednoduché) a Jaroslavu Šedivému. Zakladatel kladenského florbalu (dnes předseda ligové komise) před lety jako první dal dohromady mládežnické hokejbalové družstvo a v neděli předával ceny.

O té pro nejlepšího gólmana jsme mluvili (Libor Smetana), nejlepšího beka vyhrál Jaroslav Pavlík (Ústí), útočníka David Tyburec, nahrávačem byl Daniel Jůn (oba Kladno) a nejproduktivnějším hráčem a zároveň střelcem Milan Vlach z Ústí.

Konečné pořadí: 1. Kladno, 2. Ústí nad Labem, 3. České Budějovice, 4. Plzeň, 5. Brno, 6. Malenovice, 7. Mix Team Slovensko.

Video z rohodujícího nájezdu Davida Tyburce najdete ZDE