Odolena Voda měla vždy lepší vstup do jednotlivých setů. Domácí se pokaždé dostali do vedení postupně o šest, čtyři a tři body a po celý zápas si udržovali vedení. „Je naší taktikou zatlačit doma servisem. Když vychází, tak se tady soupeřům hraje blbě a díky tomu domácí zápasy vyhráváme,“ podotkl kapitán Matyáš Démar, jehož série v prostředním dějství táhly Aero za vítězstvím ve druhé sadě. „Na to jsme sázeli už loni. Má výborný servis a dělá hodně sérií, což nám výborně pomáhá,“ usmíval se Martin Hladík s 21 body nejlepší hráč zápasu.

Slova chvály na vůdce týmu v táboru soupeře měl i kouč Kladna Milan Fortuník. „Jeho servis dělá problémy všem v extralize, my nejsme výjimka. Podává dobře, sice jsme na něj připravovali, ale on situaci zvládl skvěle. Série na jeho podání byla vždy zasloužená,“ uznal trenér hostů.

Orly srážely v zápase jednak bodové šňůry soupeře, kdy domácí odskočili, ale také horší konzistentnost výkonu v průběhu celého zápasu. „Celým utkáním se táhlo, že jsme sice místy dokázali zatlačit podáním, ale Odolena Voda na rozdíl od nás řešila bodové situace z vysokých nahrávek bez problémů, kdežto my jsme váhali, což byla největší příčina prohry,“ smutnil Fortuník, který se snažil dělat všemožné a dokonce prostřídal všechny hráče na soupisce. „V důležitých momentech jsme je dokázali párkrát ubránit, zatímco oni nás ne, což nám pomáhalo zejména v koncovkách setů,“ poznamenal na druhé straně Hladík, jedna z klíčových postav vítězného týmu.

Kladno se sice dokázalo dotáhnout a alespoň srovnat krok. Když už na ukazateli skóre svítil rovnoměrný počet bodů, tak domácí v důležité chvíli dokázali vždy odskočit a to zejména díky preciznější obraně v poli. „Máme samé dvoumetrové hráče a takhle nastavenou taktiku,“ odtajnil Démar. „Hráči, kteří byli přivedení, mají parametry na to, aby blokovali,“ přidal se Hladík, který vedl domácí defenzivu společně s Američanem Thomasem Carmody, jenž patří momentálně mezi nejlepší blokaře v extralize.

Na trpělivější překonání soupeřovy obrany sázel i Fortuník. Tento tah ale domácí přečetli. „Věřil jsem, že budeme bránit lépe. Trvalejší stavy se ale neprojevily,“ poznamenal trpce kouč Kladna, který bral těžce i některé výroky sudích v diskutabilních výměnách, kdy pokaždé přiznali bod Odolene Vodě. „Hráči to skousli lépe než já. Bavil jsem se s rozhodčím hned po prvním setu a odpověděl mi, že věří lajnařům a v rozhodnutí je si jistý. Nezbývá než sklopit uši a jít dál,“ uzavřel trenér hostů.

Odolena Voda se tak díky výhře 3:0 posunula v tabulce právě o bod před Kladno a je čtvrtá. Její středočeský rival se naopak propadl o dvě pozice a je šestý a to i díky překvapivému bodu Brna, které vedlo v Českých Budějovicích 2:0, ale nakonec prohrálo 2:3.

Odolena Voda - Kladno 3:0 (22, 20, 20)

Esa: 4:4. Bloky: 8:7

Odolena Voda: Horák (3), Démar (5), Chevalier (11), Carmody (4), Hladík (21), Shchadilov (8), libero: Hadrava. Střídali: Chancy, Svoboda.

Kladno: van Solkema (4), Kraffer (2), Hancock (2), Platačs (16), Seppänen (5), Kyjanica (7), libero: Kunc. Střídali: Lohr (1), Hýský (2), Špulák (4), Fortuník