Rovněž hosté splnili svůj hlavní cíl – záchranu ve druhé nejvyšší soutěži. Bohužel, hrálo se uvolněně, avšak kvality duel mnoho nepobral. Kladeňáci vyhráli 2:0.

Hosté celek nastoupili s defenzivní taktikou, aktivita tak byla na straně domácích. Ti také vyzkoušeli pozornost gólmana Hnízdila již v 1. minutě, střela Jarába však neměla správný směr. Vzápětí kontrovali hosté, když se na velké sólo přes tři protihráče vydal Abrham, ve velké rychlosti však nestačil míč přihrát. Následně stříleli dvakrát domácí, Hnízdil byl vždy na místě, to domácímu Tichému pomohla v 11. minutě po střele Hafenrichtera tyč. Poté střílel tvrdě Chaloupka. O tři minuty později se nadechl k sólu hostující Urban, jeho střelu však z brankové čáry vykopl Fujdiar.

A tak se v 17. radovali domácí, když zkušený Veselý nastřelil míč a Vašák nedal Hnízdilovi šanci.

Ani ve druhé části se toho příliš nedělo, ale pak se hosté dostali do své největší příležitosti. Agilní Abrham vystihl na půlce rozehrávku, před bránou nahrál do běhu Klemptovi, který však poloodkrytou branku přestřelil.

Poté převzali otěže opět domácí. Veselý skluzem míč usměrnil vedle, Vincence vychytal bravurně Hnízdil. A ve 32. se vyznamenal znovu, když zlikvidoval Chaloupkovu střelu z přímého kopu. Ve 36. se blýsklo i na druhé straně, Landvojtovičův ideální centr však nezužitkoval Rada. A tak opět přišel trest, když se prosadil v souboji jeden na jednoho Jaráb a přesnou střelou pojistil domácím vítězství.

„Myslím, že bylo zasloužené, i když Čechie má už výborného brankáře a brání velmi dobře,“ řekl domácí trenér Petr Hlaváč, jehož mužstvo může v play–off vyfasovat jednoho z trojice týmů – Alfa Liberec, Hradec Králové či Mělník. „Je asi jedno, kdo to bude, když chceme do finále. Každopádně tým je v pohodě,“ uvedl.

SK Kladno – Čechie Slaný 2:0 (1:0). Branky: Vašák, Jaráb. Rozhodčí: Houdek, Smreček.

Kladno: Tichý – Veselý, Vincenc – Jaráb, Vašák – Fujdiar, Chaloupka, Výborný, Studený.

Slaný: Hnízdil – Muláček, Blanda – Abrham, Rada – Urban, Landvojtovič, Hafenrichter, Klempt.