Z tohoto kola postupuje do republikového finále OVOV vítězná ZŠ Rabasova ve Slaném, druhá byla Gy a SOŠE Nádražní v Sedlčanech. „Celé klání jsem vnímal velmi pozitivně. Zúčastnilo se totiž více škol než v předchozích letech, což mě velice potěšilo," říká Martin Hrabánek, starosta královského města Slaný. „I výkony byly daleko lepší než v uplynulých letech. Je vidět, že se tomu děti se svými učiteli věnovaly."

Děti přišli podpořit například deblkanoisté Jaroslav Radoň a Filip Dvořák, pátí z londýnských olympijských her. Dvojnásobní medailisté z mistrovství světa 2013 se nedávno v Duisburgu nominovali na olympijské hry v Riu de Janeiru a získali bronzovou medaili v závodě Světového poháru. Dětem rozdávali podpisy a předali ocenění.

„A dorazila i trojskokanka Šárka Kašpárková. I to je na tomto projektu skvělé. Žáci se mohou setkat s ikonami českého sportu a seznámit se i s jeho historií. Míváme tu totiž i dříve narozené olympioniky, které děti neměly šanci vidět v akci," vysvětluje Hrabánek.

OVOV v přímém přenosu přenášela na webu TV Slaný. „Online bylo 300 lidí, další čtyři stovky si pustily záznam," prozrazuje ještě starosta.

Program doprovázela také exhibice cyklotrialisty Vlasty Kabeláče Čiháčka, rekordmana ve vyskákání a sjetí Petřínské rozhledny. Čiháček při svém vystoupení na kole přeskakuje ležící dobrovolníky a vyskakuje na různě vysoké překážky.

Letos se koná již sedmý ročník Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů, který založili olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík s Romanem Šebrlem s cílem motivovat děti ke sportu. OVOV je součástí projektu Sazka Olympijský víceboj. Jeho disciplíny jsou určeny dětem i dospělým, kteří mohou získávat bronzové, stříbrné, zlaté a diamantové odznaky, jež jsou motivací ke zlepšení výkonů. Krajských kol proběhne v květnu a červnu dohromady šestnáct.

Republikové finále ve dnech 9. a 10. září 2016 zahájí Evropský týden sportu.

(žeh)