Ta se opírá ve svém základu o kladenskou hvězdu, účastníka mistrovství Evropy, diskaře s osobákem daleko za šedesáti metry, Tomáše Voňavku. Na jeho domácím stadionu však nebude mít vůbec snadnou pozici. Svůj disk už připravuje do Kladna nadějný mladík z Polska Oskar Stachnik. Ten vládne osobním maximem 61,46 metru a je jednou z největších budoucích nadějí světové atletiky. Do hledáčku atletické veřejnosti se dostal již jako kategorií junior. Stachnik už stihl vybojovat stříbrnou medaili ze světového juniorského šampionátu, zlato z evropského juniorského šampionátu a bronz z mistrovství Evropy do 22 let.

Dalším borcem, který už se těší na Sletiště, je Ekvádorec Juan Caiceco. Ten již svůj disk dokázal nasměrovat daleko za 63 metrů a pyšní se titulem národního rekordmana své země. Juan je medailistou z mnoha jihoamerických šampionátů a těží především ze své stabilní formy.

Polsko bude mít v závodě hned dvojí zastoupení. Druhým reprezentantem našich severních sousedů bude Bartlomiej Stój. Ten, co se týče kvality, je ještě o značný kus dál než výše zmiňovaní diskaři. Však se může chlubit osobním maximem atakujícím hranici 65 metrů. Stój už také zažil mládežnické triumfy, je například evropským juniorským šampionem.

Pořadatelé slibují, že co s týče obsazování této disciplíny to ještě zdaleka není vše, nač se mohou fanoušci těšit. "Základ startovky diskařů máme dobře připravený, teď ho jen musíme vhodně doplnit. A věřte, že cílíme s kvalitou závodníků hodně vysoko," popisuje ředitel mítinku Jakub Kubálek.

Závod diskařů je naplánován na 15:00 hod.

Ve středu 16. září 2020 na Sletišti nesmí chybět žádný fanda atletiky. Mítink Kladno hází a Kladenské memoriály má rozhodně co nabídnout.

close Hvězda disku v Kladně: Polák Bartłomiej Stój info Zdroj: Osobní archiv Bartłomieje Stóje zoom_in

Hvězda disku v Kladně: Polák Bartłomiej Stój. Foto: archiv Bartłomieje Stóje