Přesto lídr soutěže svůj náskok ještě navýšil, i když získal jen jeden bod.

Vedoucí celek FC 83 Příbram se tentokrát vydal k poslednímu Děčinu, kde se nic jiného, než vítězství, nečekalo. Jenže lídr soutěže dokázal pouze remizovat. Domácí Děčín podal asi nejlepší výkon v sezóně, byl hostům více než vyrovnaným soupeřem, když dokonce sahal po plném bodovém zisku. Cenný bod mu však nadále zachovává naději na záchranu.

Nedařilo se ani dosud druhé Ebárně Kladno, která ve druhé části soutěže doslova tápe. Okresní derby se slánskými vojáky měli domácí dobře rozehráno, když po většinu utkání vedli, ve 30. minutě dokonce rozdílem dvou branek. Pak se však trefovali hosté, kteří si čtyřmi zásahy v poslední desetiminutovce zajistili export plného počtu bodů.

Na druhé místo se tak posunul mladoboleslavský nováček, který ve vyrovnaném duelu přestřílel hostující borce Kadaně. Ti doplatili především na neproměňování brankových příležitostí.

Cenného vítězství dosáhl i kladenský Celtic, který v dalším okresním derby přehrál Brandýsek. Domácí nastoupili v silně kombinované sestavě, inkasovali rychle tři branky a v podstatě bylo rozhodnuto. Ve druhém poločase se pak strhly oboustranné střelecké hody, hosté si však zasloužené vítězství vzít nenechali.

Moc nechybělo a cenné body si z utkání s domácími Třebusicemi odváželi i borci předposledního celku z Č. Lípy. Hosté v průběhu zápasu vedli několikrát rozdílem tří branek, mohutný finiš domácích však stanovil konečnou dělbu bodů.

Naopak jednoznačné bylo vítězství slánského MCE, jehož hráči se oproti rezervě Olympiku Mělník vůbec nechovali jako hostitelé. První poločas sice vyhráli pouze rozdílem dvou branek, v tom druhém jejich náskok viditelně narůstal. Mělník si tak v boji o záchranu vůbec nepolepšil.

18. kolo: Děčín – FC 83 Příbram 5:5 (2:2), Třebusice – Česká Lípa 6:6 (2:4), Malibu Ml. Boleslav – Kadaň 6:3 (3:2), Brandýsek – Celtic Kladno 11:14 (1:3), MCE Slaný – Olympic Mělník B 10:2 (2:0), Ebárna Kladno – 1. DFK Slaný 6:8 (4:3).

1. FC 83 Příbram 18 12 3  3  143:118  39
2. Maliu MB 18 11 1  6  102:100  34
3. Ebárna Kladno 18 10 3  5  143:106  33
4. 1. DFK Slaný 18 10 0  8  127:123  30
5. PK Třebusice 18  9 2  7  118:101  29
6. Brandýsek 18  9 2  7  102:99   29
7. MCE Slaný 18  8 2  8  118:115  26
8. Kadaň 18  8 1  9  119:107  25