„Kdyby se v Miami nekonal Světový pohár, na který vyráží elitní slovenský tým a český nepochopitelně nikoliv, klidně bych se termínu neoficiální mistrovství Evropy nebál. V době, kdy jsme my hráli, byli Češi a Slováci v Evropě v hokejbalu nejlepší a to vlastně platí až doteď," říká jeden z hlavních organizátorů turnaje Libor Smetana.

Ten spolu s Karlem Fíkem letos sestavil ještě silnější tým Kladna než před rokem a jeho tichou touhou je dojít co nejdál.
Ale i dalších šest celků hlásí, že si berou na cestu zbroj z drahého kovu.

Obhájce trofeje České Budějovice prý chystá jedno velké překvapení v sestavě, každopádně v ní má už nyní řadu kvalitních odchovanců, ale také hvězd vypůjčených z jiných měst Švancara (Most) nebo Kurze (Karviná).

Loni druhá Plzeň má trochu problémy s brankáři, nicméně v poli budou hrát vážně dobří borci jako Kormunda, Rubner, či Štulc.

U Ústí nad Labem, které roky bylo nejlepším českým týmem, je otázkou, zda skutečně přijedou všichni členové nabité soupisky.
„Pokud ano, bude tým kolem Čalouna, Štěpánka, Pavlíka nebo Vlacha ohromně silný," je přesvědčen Smetana, podle něhož mají velké ambice i moravské Malenovice a silnější než loni bude určitě Brno. „Mix team Slovensko ještě soupisku doplňuje. Ti nejlepší sice odjedou na Floridu, ale i zbytek bude hodně silný," je jasné Smetanovi.

Tomu vypadli na poslední chvíli z kladenské nominace Ibl s R. Procházkou, nahradí je Podráský s Kabátem.

„Každopádně mohu slíbit parádní hokejbal a vůbec nebude vadit, že už jsou všichni starší," dodal Libor Smetana.

Turnaj startuje v sobotu v 10 hodin, finále o nádherný metrový pohár je na programu v neděli od 15.30 hodin. Kladno můžete vidět v akci v sobotu proti Plzni (13) a Ústí (16), poté v neděli ve vyřazovacích bojích.