„Největším zážitkem byla společná radost, že se nám všechno povedlo, a kolečko s vlajkami na stadionu. Viděl jsem hodně českých fanoušků, kteří nás zdravili. Sešel jsem se krátce i s rodiči,“ prozradil třiadvacetiletý závodník A.C. Tepo Kladno.

Češi běželi rozběh i finále v sestavě Matěj Krsek, Tereza Petržilková, Patrik Šorm, Lada Vondrová. Zaběhli čas 3:11,98, což je nový český rekord a hlavně přinesl skvělý bronz. „Přijeli jsme sem s jinými cíli, takže tohle je prostě boží. Běželo se mi dobře, na dráze jsem nechal úplně všechno. Jsem maximálně spokojený,“ vykládal kladenský atlet.

České kvarteto se však nejdřív domnívalo, že na něj zbyly nepopulární brambory. Jenže favorizovaní Nizozemci nedoběhli, jelikož jejich finišmanka Femke Bolová těsně před cílem na prvním místě zakopla a kolík ji vyletěl z ruky. Zlato tak získali Američané ve světovém rekordu 3:08,80, druzí doběhli Britové a bronzová radost patří české výpravě.

Šťastní čtvrtkaři se pak v neděli odpoledne sešli v těsné blízkosti Národního atletického centra v divácké fanzóně, kde jsou dekorováni medailisté. Bronzové placičky jim moc slušely.