Peloton závodníků povede český rekordman a několikanásobný medailista z atletických mistrovství Evropy i světa Jan Kudlička. Svůj boj o vítězství však rozhodně nebude mít snadný. O to budou totiž usilovat i další skvělí atleti nad vysokou laťkou.

Podle slov ředitele mítinku Jakuba Kubálka by největším Kudličkovým soupeřem měl být lotyšský reprezentant Mareks Arents. Ten už dokázal ve své kariéře překonat 5,75 m a podobný výkon se chystá předvést i v Kladně.

Další horký kandidát na stupně vítězů přijede z Norska. Bude jím Eirik Greibrokk Dolve, který má na Českou republiku jen ty nejlepší vzpomínky. Norův osobní rekord totiž nese přídomek místa splnění právě z naší republiky a jeho hodnota je 5,66 m.

Tyče, tretry a pořádnou porci motivace – to vše už má do Kladna připraveno také reprezentant Velké Británie Harry Coppel. I on umí o tyči skočit přes pět a půl metru a mohl by být příjemným překvapením soutěže.

Startovní listina skoku o tyči ovšem čítá i „exotičtějšího“ účastníka. Ten už aktuálně v Kladně je a sžívá se se sektorem na Sletišti. Ali Abdulkareem Al_Nasari dorazil až ze Saudské Arábie a jistě oživí celou soutěž.

Ať už v sobotu vyhraje kdokoli, jedno je jisté - tyčkaři jsou známí svou touhou po hlasité podpoře z publika a o tu předem prosí skvělé kladenské fanoušky. Přijďte jim tohle přání splnit a hnát kupředu všechny atlety včetně českého klenotu Jana Kudličky.

Kladno hází a Kladenské memoriály startují ve 12.00 hodin. Hlavní závod začíná v 16.00 hodin a právě v jeho rámci se představí i tyčkaři. Pořadatelé i redakce Kladenského deníku vás vřele zvou na tuhle parádní kladenskou atletickou akci roku.

Vstupné pro diváky je zdarma.

Jitka ŠVIHÁLKOVÁ

Kladno hází