Liberec se těší na úspěchy českých reprezentantů a reprezentantek, ale také na zajímavé výběry velkých soků z Kanady, Spojených států, Slovenska či Velké Británie. Bojovat tady budou od 28. června do 9. července. „Účast zemí je letos rekordní, navíc se hraje v krásných halách včetně moderní Home Credit Areny a starší Svijanské arény. Může to být nejlepší šampionát v historii,“ říká vedoucí úseku reprezentací ČR Milan Maršner. Tenhle Kladeňák ví, o čem mluví, jako trenér totiž různé reprezentace mladých vedl a získal i světové zlato.

Také letos může být pyšný na to, kdo všechno bude jeho Kladno na MS reprezentovat. Nejvíc borců je v týmu do 23 let, kde hlavnímu kouči Jiřímu Mašíkovi bude asistovat Jaroslav Procházka st.. A v týmu byl měl být zásadním střelcem jeho syn Jaroslav mladší. K tomu přidejte tři obránce Milana Teinitzera, Vítka Kamenáře a Zbyška Kastnera a také Boleslaváka Lukáše Lhotu, jenž je oporou mistrovského KERT Parku Praha.

Ve dvacítkách má Kladno zástupce jediného, ale velmi důležitého. Brankář Antonín Křemenák už útočí i v extraligovém Kladně na pozici jedničky a v národním týmu to nebude jiné. Perfektně hraje v KERT Parku také druhý boleslavský člen rodiny Lhotů – Tomáš. A střední Čechy zastupuje ještě berounský Kelt Matěj Taufer.

V osmnáctkách, které startují až 3. července a užší nominace ještě není uzavřena, je zatím enkláva Kladeňáků a Berouňanů nejširší: z Kladna jedou Matouš Drechsler, Filip Jedelský, Marek Daníček a Jiří Rod, z Berouna Lukáš Horel, Matěj Žežulka, Vojtěch Šlechta, Denis Krbec a brankář Ondřej Koudela.

Beroun má zastoupení rovněž v nominaci ženského celku do 21 let, kde naskočí do zápasů Fretky Natálie Pangerlová a Nikola Šlemarová.

„S účastí kladenských hráčů jsme spokojeni. Ve dvacítkách by to sice mohlo být lepší a v šestnáctce nemáme dokonce nikoho, ale měli jsme nebo máme slabší ročníky a pracujeme na nápravě. Celkově si myslím, že se kladenský klub rozhodně nemá za co stydět,“ tvrdí Maršner.

Aktuálně ale víc než Kladno sleduje jako vedoucí úseku reprezentací týmy globálně. A na šampionát se těší. „Hraje se v krásném komplexu hal, naše třiadvacítka a dvacítka dokonce bude nastupovat v moderní Home Credit Areně a budou se odehrávat rozhodující zápasy šestnáctek. V tak hezké aréně se mládežnické MS nikdy neodehrálo,“ těší Maršnera, který doplnil, že ostatní kategorie budou hrát ve Svijanské aréně.

Maršner je rád, že Liberec nabízí spoustu atraktivity i mimo hokejbal. „Což bylo také cílem svazu, protože do města přijedou zahraniční výpravy i s celými rodinami a kromě hokejbalu je budou zajímat také jiné věci, ať už to budou výlety na Ještěd, Sychrov, Frýdlant, návštěva zábavního centra Babylon, či bílí tygři v ZOO. V tomhle ohledu je myslím Liberec krásným místem,“ říká Maršner.

Svaz připravil také doprovodné turnaje pro výběry do 9 a 11 let, a tak se Maršner neobává, že by kvůli startujícím prázdninám zely tribuny prázdnotou. „Toho se opravdu nebojím. Pojede spousta lidí z hokejbalové komunity a věřím, že cestu si najdou na stadiony také fanoušci z Liberce a okolí. Naše týmy budou podporu hodně potřebovat,“ dodal Milan Maršner.