Loni se dospěláci Kladna utkali o Superpohár také s Nitrou, ovšem na domácím hřišti. Vedlo 2:1, hrálo dobře, ale také vyrábělo individuální chyby a Slováci je bez milosti trestali. Otočili na 2:4 a ceněnou trofej si odvezli domů. Je tedy co oplácet.

Nicméně realitou je, že favorizování jsou letos Slováci. Zatímco oni svůj skvěle sestavený výběr udrželi pohromadě, Kladno se drželo svých zásad a místa reprezentantů Pospíšila a Příhody, kteří kádr opustili, nahradilo vedení svými odchovanci. „Když vám vypadnou takoví hráči plus zranění Štěpáník a Šrámek, může se to projevit. Ale také nemusí. My nikdy nevypustíme žádný zápas," usmál se v rozhovoru pro hokejbal.sk brankář Jan Jirotka.

Kladno je rádo, že po cestě zpět může v neděli sehrát také extraligový zápas na Slovácku proti Sudoměřicím. „Je dobře, že když už musíme tak daleko, zvládneme ještě tenhle zápas a jednu cestu ušetříme. Sudoměřicím za to děkujeme," řekl trenér Drahomír Kadlec.

V Nitře je Alpiq v poslední době na pravidelné návštěvě. Loni tady v září vyhrál Světový pohár, letos naopak nepostoupil ze skupiny. 

Dodejme ještě, že hlavní zápas Nitra – Kladno se na plastovém povrchu nitranské haly odehraje v 19 hodin, už od 17 hodin pak starší dorost Kladno zkříží meče s dorosteneckým mistrem Slovenska – Spišskou Belou.