Pšovka Mělník – Čechie Velká Dobrá 3:1 (1:0)

Hosté byli aktivnější, Duda však v 5. minutě v tutovce nedal a Jícha dorážku poslal nad. Ve 26. minuta se vehementně dožadovali odpískání pokutového kopu za faul na Jíchu, ovšem sudí Bartůněk je poprvé naštval – nepískal. „Jasná penalta,“ komentoval rozčílený kouč hostů Milan Závodský. Na druhé straně se do šance dostal Pokorný, ale před gólmanem Červenkou promáchl míč. Hosté pak zuřili znovu ve 36. minutě, kdy Jícha po centru Bílka od lajny skóroval, ale asistent Hocek mával ofsajd. „To byl úplný nesmysl,“ pokračoval v tvrdé kritice arbitrů Závodský.

Poslední pětiminutovka první půle byla naopak v režii domácích. Jiskrovu střelu z úhlu vyrazil Červenka na roh a o chvilku později stejný hráč mířil o decimetr vedle branky. Minutu před přestávkou chyboval Stolár, míč mu sebral Grabmüller a z jeho přihrávky přes obránce mířil Jiskra neomylně – 1:0.
Ve druhém poločase úroveň hry přece jen stoupla a diváci viděli několik příležitostí na obou stranách. V úvodu měl gól na kopačce Pokorný, jeho volej ale mířil po přihrávce Žižky jen do náručí připraveného Červenky. Na druhé straně mířil Jícha do břevna. Stav se měnil až po hodině hry. Žižka vybojoval míč na Machkovi a z hranice velkého vápna prostřelil hostujícího gólmana – 2:0.

Pak se uvedl domácí brankář Šmejkal, který reflexivně vyrazil hlavičku Dudy. A udeřili zase domácí. Třetí gól přidal Olšiak dělovkou z pokutového kopu, kterému předcházel faul Neubergera na Pokorného. Hostům se už podařilo výsledek pouze kosmeticky upravit v poslední minutě, kdy se také z penalty prosadil hostující Jícha.

„Oběma mužstvům už o nic nešlo, a tak se mohla věnovat hře pro diváky. Hrál se otevřený fotbal s množstvím šancí na obou stranách, což se muselo divákům líbit. O výsledku rozhodla naše větší produktivita, když jsme dokázali potrestat hrubky soupeře,“ hodnonil domácí kouč Libor Tomášek.

Milan Závodský měl po ruce drtivou kritiku výkonu rozhodčích, zejména hlavního bartůňka a asistenta Hocka. „My hráli výborně, ale udělali jsme hrubky, to je pravda. Soupeř měl kvalitu hlavně v útočné fázi. Nicméně jsem si všiml, že Dobré rozhodčí moc nepřejí a tihle zápas jasně ovlivnili, když za bezbrankového stavu neodpískali penaltu a pak nám neuznali regulérní branku. Navíc naši hráči slyšeli z kabiny Mělníka, že domácí mají za někoho hrát. Já tohle nesnáším a navíc tuším, za koho by to mohlo být,“ hněval se Milan Závodský.

Branky: 44. Jiskra, 60. Žižka, 78. Olšiak z PK – 90. Jícha (pk). Rozhodčí: Bartůšek.

Dobrá: Červenka – Dufek – Polák, Stolár (74. Fliegel), Lev – Bílek, Machek (79. Elman), Duda, Nosek (71. Neuberger) – Zelenka, Jícha.

Jaromír HEJNA, Rudolf MUZIKA