Otázka je, který ze soupeřů bude mít po středečním pátém utkání v Karlových Varech mečbol.

Horší servis i obrana, k tomu nevynucené chyby, pětibodová šňůra při podání nahrávače Bartoše a také svázanost z touhy po úspěchu na straně Kladna. To byly hlavní důvody hladké výhry hostů v úvodním setu.

V druhém Kladno výrazně zlepšilo servis. Křesťanovi, van Haarlemovi a Trojanovi se dokonce povedlo eso. Dařilo se i na bloku a na palubovce tentokrát kralovali oni. Vedli až o osm bodů, v závěru jim však zatrnulo, když šel na servis Džavoronok (23:19). Domácí se ho však záhy zbavili.

Na začátku třetí části Kladenští přidali další tři esa, vedli 7:4, pak ale úplně odešli v útoku. Západočeši i díky servisu Džavoronoka odskočili až na čtyři body a na rozdíl od soupeře si náskok pohlídali.

Závěrečnou sadu částečně ovládly emoce. Kapitán Kladna Fokt dostal červenou za nesportovní chování a jeho tým místo snížení na 4:7 prohrával 3:8. Tady se set lámal, byť domácí bojovali a dostali se z manka osmi bodů až na tři.

Kouč Kladna Milan Fortuník se po utkání pozastavil nad nestejným metrem rozhodčích, poněvadž v jiném utkání série se nejednou nezachoval dobře soupeř a nebyl za to potrestán.

„Jsem přesvědčený, že vládne dvojí metr," řekl a dodal, že Karlovy Vary vyhrály zaslouženě. Připravily se hlavně na nejlépe útočícího hráče extraligy Křesťana.

„Kapacitu na to mají," podotkl Fortuník s tím, že měli obavy z prvního televizního utkání doma. „Tušili jsme, že to bude nervózní, a to se potvrdilo," řekl.

Teď bude záležet, jak se jeho svěřenci dokáží sebrat. Podle toho bude vypadat středeční pátý zápas ve Varech.

Jejich kouč Petr Brom věřil, že v Kladně uspějí v obou utkáních. "Byl jsem přesvědčený, že nebudeme tak svázaní jako doma. Středeční chceme odehrát lépe," řekl trenér družstva, jehož kabinu zasáhla viróza.

Kladno – Karlovarsko 1:3.
Sety: -18, 20, -21, -19. Diváci: 400. Stav série: 2:2.
Kladno: van Haarlem, Cull, Bouza, Křesťan, Trojan, Fokt, libero Václavík. Střídali Nesvačil, Kozík, Lenc.