„Myslím, že vracet se z Ústí s jednou výhrou je bezesporu dobrý výsledek. A také spravedlivý. Zatímco v sobotu nás domácí ve všech směrech přehráli, v odvetě jsme si vzali poučení, úplně jinak k utkání přistoupili a poměrně v pohodě vyhráli,“ komentoval trenér Kladna Milan Maršner.

Jeho tým zahájil první semifinálový mač opravdu moc vlažně. Jen díky výtečnému brankáři Schneiderovi inkasoval v první části pouze jednu branku a na tu navíc deset vteřin před klaksonem odpověděl Král. „Mělo nás to povzbudit, ale místo toho jsme sekali chyby i od začátku druhé třetiny,“ posteskl si Maršner.

Schneider už sice inkasoval z řady možností jen dvakrát, prohra 1:3 byla však na světě.

Jenže druhý den se Kladeňáci vyspali jinak. Pomohl jim rychlý zásah Polívky v přesilovce, a přestože domácí srovnali, patřilo první dějství hostům. Čermák zakončil brejk s Judlem na 1:2 a ještě větší klid dal KEBu krásným vinglem R. Šíma. Ve zbylých dvou částech zkompletoval hattrick skvělý Polívka a dal na konečných 1:5. „Jen po čtvrté brance jsme trochu polevili a domácí měli několik šancí, ale jinak to byl výborný výkon,“ ohodnotil Maršner, jemuž se zatím série moc líbí a zve fanoušky na oba domácí zápasy.

Hrají se tento pátek (16) a sobotu (15.30) v kladenské aréně u ZS, případný pátý duel opět v Ústí nad Labem hned v neděli. „Jestli někdo chce vidět zajímavý a rychlý hokejbal, ať dorazí. Je na to se koukat,“ dodal Milan Maršner.

Ve druhé sérii podstartoval lépe Letohrad, jenž vede nad pražskými Ďábly 2:0.