Kladnu scházel nejproduktivnější hráč R. Šíma (trest) i trio Rezek, Bečka, Šťastný, přesto začalo v prvním utkání brankou Čížka. Domácí se pak vzpamatovali, skóre otočili, ale ve druhém dějství se to samé povedlo už fantasticky bojujícímu Kladnu. Bohužel, v závěrečné třetině Letohrad hodně přidal, Vrba po zbytečně chybě obrany srovnal a pět minut před koncem Halbrštát rozhodl. Hosté dohrávali v oslabení, pokus o power–play pak skončil technickým gólem na 5:3.

Do odvety ztratil KEB ještě kapitána Polívku (výron kotníku), navíc prohrávalo už 2:0. Dřelo však dál, Král ho vrátil do utkání a ani následná rychlá odpověď Východočechů nerozhodla. Čermák deset minut před koncem dal na 3:2 a v těch chvílích jasně lepší Kladno sahalo po vyrovnání. To se bohužel nepovedlo, a když domácí skvěle zvládli koncovku, uhájili i druhou výhru.

O prodloužení série se KEB pokusí doma. Pokud uspěje v sobotu od 17 hodin, hraje se ještě v neděli od 10 hodin. „Určitě se o to ještě popereme. Asi bez Polívky, ale ostatní absentující hráči se do sestavy vrátí,“ dodal Milan Maršner.

Výsledky:

OEZ Testa Letohrad – KEB Kladno 5:3 (2:1, 0:2, 3:0). Branky: 14. a 41. Halbrštát, 15. a 37. Vrba, 45. M. Uhlíř – 7. Čermák, 20. Čížek, 24. Polívka.

Letohrad – KEB Kladno 3:2 (1:0, 2:1, 0:1). Branky: 12. Doleček, 17. Vrba, 30. Červinka – 30. Král, 35. Čermák.

Kladno: Schneider – Kouba, Lev, Čermák, Rezek R. – Javůrek, Šíma J., Jůdl, Novák, Král, Procházka, Koblížek, Čížek, Polívka.