I tak ale Kladenští v neděli zabojovali ještě víc a lépe a v Plzni vyhráli 4:2. Napodobili tak úspěšné mužské áčko, do jehož přípravy se mnozí v létě zapojí.

„Máme velikánskou radost, všichni kluci si tenhle triumf hodně zasloužili. Poctivě dřeli tři roky, kdy se pořád posouvali dopředu, až se to konečně povedlo,“ radoval se kouč týmu Milan Maršner.

V mladším dorostu mělo jeho družstvo pech. před dvěma lety podlehlo ve finále Letohradu 2:3, před rokem Vsetínu 1:3. Teď se dočkalo slastného pití vítězným bublinek z poháru největšího a nejcennějšího. „Užili si to všichni, ale tím vše ještě nekončí. O víkendu někteří asi pomohou mužskému áčku ve finále Českého poháru (hraje se v Praze Edenu proti Opavě, druhou dvojici tvoří Hradec Králové a Kovo Praha – poz. red.) a všichni z ročníku 92 se pak zapojí do letní přípravy mužů,“ plánuje Maršner.

Co se týče víkendových zápasů, byly hodně dramatické. V prvním tým kromě Polívky ztratil i vedení 2:0, aby poté R. Šíma skóroval, ale gól nebyl uznán. „Po zápase jsme si prohlídli video a gól to byl,“ konstatoval kladenský kouč, jehož tým následně chyboval a v prodloužení podlehl 2:3.

V neděli byla plzeňská hala nabitá. Ale ne domácími, spíše hostujícími fandy. Zaplnili celou tribunu, přijela i část A týmu s mistrovským pohárem.

Mladí Kladeňáci tak měli o motivaci víc, přesto po dvou třetinách prohrávali 0:1. Král ale ve třetím dějství využil přesilovku, po něm se trefili i J. Šíma s Javůrkem, a přestože domácí ještě jednou korigovali, poslední slovo patřilo J. Šímovi.