Kladeňáci o víkendu soka porazili v obou utkáních, ale zatímco v sobotu jasně 5:2 (vedli už 5:0), tak v neděli těsně 3:2. A to až po prodloužení. „Soupeř ukázal, že je hodně kvalitní, ale naši kluci také. V prvním utkání jsme byli lepší, ve druhém nám přálo i štěstí,“ usmíval se trenér Milan Maršner.

V sobotu vstřelil hrdina utkání Tomáš Král už v první části dvě branky a tým uklidnil. Poté zkompletoval i hattrick, a když se trefili i Polívka s Martínkem, vedli domácí už 5:0. Až pak ztratili koncentraci a Plzeň korigovala.

V odvetě to bylo o něčem jiném. I tady sice Alpiq zásluhou Šťastného a Šrámka dvakrát vedl, ale houževnatí Západočeši pokaždé srovnali, naposledy 64 vteřin před koncem.

Muselo se tak prodlužovat a teprve po devíti minutách kladenská střídačka vybuchla nadšením po trefě Kouby – 3:2. „Jsme na dobré cestě, ale ne v cíli. Bude to ještě těžké,“ varuje před sobotním duelem v Plzni (startuje v 17 hodin) Milan Maršner.