Dlouho se hrálo opatrně, ale ve druhé části dostalo Kladno výhodu přesilovky pět na tři a ty hraje výborně. Král našel mistrovskou přihrávkou javůrka a ten minout nemohl. Jenže už za dvě minuty domácí po nenápadné akci Červin kou vyrovnali a začal se hrát krásný hokejbal plný šancí na obou stranách.

Rozhodující trefa patřila domácímu týmu, když hosté chybovali při vyhození, míček zachytil Halbrštát a od modré se štěstím překonal jinak fantastického gólmana Schneidera.

Kladno mohlo vyrovnat, v závěru mělo další početní výhodu pět na tři, jenže už neuspělo a naopak samo v závěru při pokusu o power-play inkasovalo třetí zásah.

„Za klíčový okamžik považuji brzké vyrovnání Letohradu, i když jsme pak hráli přesilovku pět na tři, což byla dobrá možnost k vyrovnání. Ale už se blížil závěr a tím rostla nervozita,“ litoval s odstupem času kouč KEB Kladno B Milan Maršner.

SK OEZ Testa Letohrad – HBC KEB Kladno 3:1 (0:0; 1:1; 2:0). Branky: 26. Červinka, 34. Halbrštád, 45. Chmelan – 24. Javůrek. Konečný stav série: 3:2 pro Letohrad.

Kladno: Schneider – Lev, Rezek R., Kouba, Čermák, Bečka – Rezek J., Šíma R., Javůrek, Šíma J., Král, Polívka, Čížek, Novák, Jůdl, Procházka, Koblížek. Trenéři Maršner, Koláčný, Procházka R. st., Vršek.

Dohráli už také mladší dorostenci Habešovny Gladiators, i když se dostali do finále play-off v nižší soutěži – národní lize střed. S Jokeritem Chrudim podlehli v sérii 1:3 (1:6, 3:7, 3:2, 1:3) a brali stříbrné medaile.