Mladí Kladeňáci odjížděli do Vsetína v nevýhodné pozici, doma totiž jedno utkání prohráli. K vynucení pátého mače tak potřebovali aspoň jednou Valachy porazit, což se nakonec nepovedlo.

Blízko byli v obou duelech. První prohráli 3:4, druhý 1:3. U sedmi z osmi gólů byl opět fantasticky hrající syn bývalého vsetínského hokejisty Alexeje Jaškina. Ten si však nechal v zápase číslo 4 dát další osobní trest a pátý duel by býval hrát nemohl. „To už je teď jedno, každopádně byl vynikající. Ale musím říci, že jsem hrdý i na naše hráče. Ani při špatném vývoji nesložili zbraně a oba duely hodně zdramatizovali. Jen vinou horší koncovky jsme nevyrovnali. Za celou sezonu i tahle dvě utkání klukům patří ohromný dík stejně jako klubu za podmínky a všem, kteří se na chodu dorostu podílejí,“ řekl trenér Alpiqu Milan Maršner a vyjmenoval speciálně své asistenty Petra Procházku, Karla Koláčného a vedoucího týmu Miloše Nováka.

Ve hře jsou pořád ještě starší dorostenci Alpiqu. Ti by nutně potřebovali postoupit do extraligy, aby jejich talentovaní mladší dorostenci mohli hrát nejvyšší soutěž. Tým trenéra Moravce však ve finále národní ligy proti DDM Ústí nad Labem má zatím hodně štěstí.

Hlavně ve čtvrtém duelu série, když už nad Kladenskými visel Damoklův meč. Prohrávali 1:2 v sérii a v utkání 2:3. V závěru sice Nosek vyrovnal, ale v prodloužení přišel faul kapitána Šíchy a pětiminutová přesilovka Ústí.

Přesto uspěli hosté, které skvěle držel brankář Hájek. V oslabení utekl Griga a přesnou ranou si vynutil páté utkání, jež se odehraje v sobotu v Kladně od 14 hodin. „Byly to velké nervy a už to nevypadalo dobře. Naštěstí se vše otočilo,“ radoval se Josef Moravec, který už o víkendu může použít hvězdičky R. Šímu se Soukupem, nové mistry republiky v mužské kategorii. A také některé šikovné mladší dorostence, jimž sezona skončila. „Určitě se spojíme a pomůžeme si,“ potvrdil kouč mladšího dorostu Milan Maršner.