Ve svém předposledním vystoupení v základní části porazili pražský Olymp 49:44 a vrátili mu porážku z úvodu sezony.
Právě Pražané však zůstávají jejich největším protivníkem.

Manažer vítězů Milan Mach byl po utkání nadšený, nejen z výhry a výkonu svých borců.

„Vyhráli jsme i za Roberta Kosciechu," připomněl zraněnou oporu týmu. Bral to i jako satisfakci za smolné porážky. „Tentokrát to byl šťastný konec pro nás. Výhra nám dlouho utíkala," prohlásil Mach.

Kdo přišel na slánský stadion, nelitoval, protože viděl skvělé závody.

Domácí před takřka tisícovkou diváků začali skvěle a po čtyřech jízdách měli k dobru už osm bodů (16:8).

Manažer Olympu Tomáš Topinka tak musel hodně brzy sáhnout po žolíku. A ten mu vyšel náramně. Během jedné jízdy stáhli Pražané ztrátu na jediný bod.

Těsný náskok si udržovali Slánští až do samotného závěru.

V předposlední jízdě uhráli Miedzinski s Krčmářem plichtu 3:3 s Australanem Batchelorem a Polákem Okoniewskim a do finále šli domácí s jednobodovým vedením.

Jejich polské duo Miedzinski – Swiderski v něm spláchlo Batchelora s Okoniewskim 5:1 a zajistilo svému týmu pětibodovou výhru!

Na prvním místě dojel druhý jmenovaný, jenž se tak v konečném účtování na bod dotáhl na svého parťáka. Na oba pěl Mach oprávněná slova chvály. „Spoléhal jsem na ně a moje očekávání splnili."

Výteční byli i mladí Krčmář, Čejka a Dudek. Jen Málkovi závod vůbec nevyšel. Nezískal ani bod. „Neměl svůj den, něco řešil s převody," poznamenal Mach, jehož tým čeká v září v posledním kole Plzeň.

Záležet ale bude také na tom, jak si povede jejich středeční protivník, jehož ještě čekají dvě utkání. 

AK Slaný - Olymp Praha 49:44. Body AK Slaný: Miedzinski 15, Swiderski 14, Krčmář 8, Čejka 7, Dudek 5, Málek 0. Průcha nejel.

FOTOGALERII ZE ZÁVODU NAJDETE ZDE