Volejbalisté Kladna v souboji o první příčku podlehli v napínavém utkání Liberci 2:3, když hosté ve vyrovnaném tie breaku proměnili  třetí mečbol.

V úvodním setu vedlo Kladno 19:16, koncovku však neuhrálo. "Bylo to mrzuté. Myslím, že právě první set rozhodl o celém utkání. Mohlo to být jednodušší," mínil domácí smečař Tomáš Hýský s tím, že stejně jako duel s Budějovicemi, měl zápas finálové parametry.

V druhém si Kladenští náskok pohlídali a Dukle připravili největší debakl v sezoně.

Následné dějství opět vyznělo pro Severočechy. "Vývojem hry se obrana na síti trošku měnila a Kriško nám tam hodně utíkal do lajny, což byla škoda. Ve čtvrtém setu jsme jim to zase vrátili. Bylo to nahoru dolů," uvedl Hýský a doplnil, že bojovali o každý balon, přičemž je hnali úžasní diváci.

V koncovce tie breaku si právě Tomáš Hýský neporadil se soupeřovým  podáním, po kterém hosté srovnali a nakonec získali i druhý bod.

"Jsem v tom namočený. Servis to nebyl nejtěžší a já to odpálil k nim," litoval a pochválil diváky: "Musím jim poděkovat a popřát za celé družstvo krásné svátky. Byli fantastičtí, jen scházela ta třešnička na dortu," uvedl autor osmnácti bodů.

 Stejný počet nahrál také univerzál Marcel Gromadowski.

 "Sice máme bodík, škoda ale, že jsme to nedotáhli do vítězného konce. Jinak jsme se Liberci, který má suprové hráče, vyrovnali ve všech činnostech," uzavřel Hýský.

Kladno - Liberec 2:3.
Sety:  -24, 16, -20, 19, -15. Čas: 131 minut.
Kladno: West (3), Zajíček (17), Hýský (18), Šulista (13), Gromadowski (18), Sobotka (8), libero Moník. Střídal: Kozak.