Stejně jako v prvním utkání série však o osudu výtečného utkání rozhodoval až tie break. Před 700 diváky ho opět vyhráli hosté. Tentokrát to bylo Karlovarsko, které snížilo stav série na 2:1.

„Kbychom to vyhráli tak to bylo úplně skvělé. Otočili bychom to, což by bylo pro jejich morálku katastrofální," mínil kladenský libero Jan Václavík a doufal, že porážka s nimi nic neudělá.

„Třeba nás namotivuje," podotkl a pochválil diváky. „Byli skvělí. Když člověk mluví na hřišti a není slyšet vlastní slova, tak to je dobré," usmál se.

Těžký balvan spadl ze srdce karlovarskému kormidelníkovi, Kladeňákovi Petru Bromovi. „Byl to boj do posledního balonu a my jsme byli šťastnější. Hlavě jsme měli hráče, o které jsme se mohli opřit. Povedlo se nám to, co Kladnu u nás," řekl.

První set se lépe vyvíjel pro hosty. Vedli už 13:8, nakonec to ale byl jejich kouč, který dvéma timy v krátkém sledu otupil nápor Kladna.

Zvládnutá koncovka Západočechy povzbudila, v druhém dějství sice nechali Kladno otočit na 8:7, pak ale na hřišti dominovali. „Koncovka prvního ovlivniloba sety," poznamenal Brom.

Domácí trenéři nasměrovali po druhé sadě svůj tým do šatny a neobvyklý tah pomohl. Jejich svěřenci excelovali, když výborně podávali a ještě lépe blokovali (22:11). Čtvrtá sada se lámala za stavu 10:10. Domácí odskočili až na šest bodů, dělový servis
Džavoronoka set jen zdramatizoval (20:18).

V nervydrásajícím tie breaku Kladenští vedli 5:2, potom ale při servisu Kriška uhráli hosté pět bodů v řadě. Kladno ještě několikrát stav srovnalo, přičemž hosté posléze využili první mečbol. Nesl podpis výtečného Džavoronoka.

„Myslím, že tentokrát to nebylo o štěstí. Měli jsme dvě tři možnosti stav otočit a nevyužili je," posteskl si Václavík.

Čtvrtý zápas se hraje v pondělí ve 20.15 hodin opět v Kladně.

Kladno – Karlovarsko 2:3.
Sety: -26, - 15, 18, 22, -13. Čas: 140 min. Diváci: 700.
Kladno: van Haarlem, Bouza, Cull, Křesťan, Fokt, Trojan, libero Václavík. Střídali Kozík, Nesvačil.