Důležitý souboj o přímý postup do play off také v tomto případě vyhrál hostující tým. Po výhře 3:2 se celek ze Středních Čech tři kola před koncem základní části dotáhl na páté Lvy Praha.

Kladenští před utkáním se sokem, který je čtyřikrát v řadě porazil, chtěli uhrát alespoň bod. Nakonec byli blízko třem, protože vedli už 2:0. Duel tak rozhodl tie break, v němž Orli měli až čtyřbodový náskok (9.5), o který přišli.

„Měli jsme to dohrát v klidu,“ posteskl si kouč vítězů Petr Klár, jenž zaskočil za nemocného hlavního trenéra Milana Fortuníka.

S vypjatou koncovkou závěrečné sady se vypořádali jeho svěřenci – proměnili až pátý mečbol, přičemž soupeři neumožnili ani jeden. Ač za Slezany v počtu přímých bodů zaostali, bylo to eso, jímž duel zakončili.

Na půlku soupeře ho posadil nejlepší hráč zápasu, univerzál Stefan Okosanovič, jenž výhru podpořil pětadvaceti body.

Klár byl maximálně spokojený s prvními dvěma sety.

„Plnili jsme taktický plán, pak ale trenér soupeře šikovně zamíchal sestavou a s tím jsme se neporovnali v obraně a na servisu,“ řekl s tím, že když začali prohrávat, byli hodně dole. O to je úspěch v tie breaku cennější.

V sobotu začne v Kutné Hoře Final Four Českého poháru. V semifinále na sebe narazí Karlovarsko a Č. Budějovice a Liberec s Kladnem.

VK Ostrava – Kladno 2:3.
Sety: -22, -16, 22, 17, -15. Bloky: 10:11. Esa: 8:5. Čas: 135 minut. Diváci: 300. Kladno: Zajíček (11),Palacios (3), Hýský (9), Vemič (12), van Haarlem (4), Okosanovič (25), libero Moník. Střídali: Kuboš, Fortuník (1), Mikulenka.