První den dal rozdílovou druhou trefu Jan Příhoda až necelých pět minut před koncem, v neděli se to povedlo Danielu Hnízdilovi o něco dřív, v úvodu třetí třetiny.

Právě Hnízdil se proti tuhé obraně KERTu a jejímu brankáři Gerlichovi prosadil v obou duelech (vždy svou proslulou rychlou střelu zápěstím), nicméně uznal, že Alpiq čekal jednodušší práci. „Co se týče té střelby, i trenér Kadlec nám říkal, ať nedáváme golfáky, což se ukázalo jako pravda. Jinak nás Kert opravdu překvapil. Bránili dobře, kolem brankoviště nám nedali ani centimetr. Takhle je neznám, vždycky hlavně útočili," kroutil hlavou Dan Hnízdil.

Úspěšným střelcem víkendu byl také Jan Příhoda. První utkání rozhodl ve 41. minutě, kdy stav 1:1 rozčísl vyběhnutím z rohu a přesnou ranou.

Podobně skóroval i druhý den, to dával v první minutě druhé části na 1:0. Ale pak už se na hřišti neobjevil. Při gólu byl totiž faulován a ozvala se bolest v noze. 

Ten vyrukoval do slušně zaplněné arény u zimáku v nových dresech a pokřtil je ve všech ohledech. Nejen potem, ale i deštěm. Ten komplikoval zápas v neděli a hráči klouzali jako na sousedním zimáku a neustále byli na zemi.

Přitom nedávno Kladeňáci kritizovali umělý povrch pražského hřiště na Lužinách. Ten klouzal úplně stejně. „Kluci z Kertu si do nás rýpali, že jim kritizujeme hřiště a sami máme to samé. On je asfalt lepší, jenže tady v Kladně už pár let je. Jenom já jsem tady osm roků a to už se tu několik let hrálo. Chtěl by vylepšit," neskrýval Daniel Hnízdil.

Série pokračuje za týden, Kladno bude usilovat o co nejrychlejší dokončení. „Tam se nám bude hrát snáz," je přesvědčen asistent kouče Milan Maršner, který byl v týdnu potvrzen jako Kadlecův asistent také u reprezentace ČR.

Kladno – KERT Park Praha 3:1. Branky: 10. Hnízdil (Pospíšil, Dědič), 41. Příhoda (Nosek), 45. Štěpáník (Příhoda) – 31. Bošák (Kruček). Třetiny: 1:0, 0:1, 2:0.


Kladno – KERT Park Praha 3:1. Branky: 16. Příhoda (Pražák), 31. Hnízdil (Špaček, Kudela), 38. Kudela (Ogurčák) – 30. Fejfar (Bošák, Moravec). Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0. Stav série: 2:0.


Kladno: Jirotka – Jelínek (v odvetě Kudela), Pospíšil, Dědič, Šícha, Soukup, Příhoda – Hnízdil D., Štěpáník, Špaček – Ogurčák, Kohout, Schnaubelt – Nosek, Šrámek, Pražák. Od 31. min. druhého utkání Šťastný).