Kladenští loni ve zkráceném play off prohráli šokujícím způsobem s Hradcem Králové a jakoby tenhle ani ne rok starý nezdar měli někde vzadu v hlavách. V prvním utkání v hezké atmosféře před očima kanadských hokejistů, kteří si hokejbal hodně oblíbili, hra Kladna dlouho vázla.

Probuzení přišlo až chvíli před koncem druhého dějství, kdy výborného domácího gólmana Jirotku prostřelil obránce Hostivaře.

V té chvíli jakoby kladenské motory teprve naskočily, Schnaubelt bleskově z přesilovky vyrovnal a v nástupu do poslední části Hrabár pěknou střelou strhl vedení na stranu favorita. Pak ještě pálil přesně Schnaubelt a do prázdné Kohout, a protože jejich tým udržel na uzdě vynikající pražské duo Čejka – Kucharčík, zajistil si v sérii po výhře 4:1 první bod. „Musíme dělat co nám radí trenér: střílet co nejvíc do brány. Bolí to tam ale hezké góly budou v play off padat těžko,“ řekl jeden z hrdinů utkání Milan Schnaubelt, který se v závěru neváhal poprat po ataku na nejlepšího hráče zápasu, brankáře Jana Jirotku.

Ten chytal výtečně i v nedělní odvetě, ale tam už jeho výkon byl potřeba méně. Kladeňáci totiž uchopili zápas úplně jinak a po první třetině vedli 5:0! Dva góly dal ex-hostivařský Potěchin a dokonce hattrick nastřílel kanonýr Dominik Barnošák. Tentokrát to byl on kdo dostal cenu pro nejlepšího hráče utkání, které na hokejbalových zápasech odměňuje někdejší hráč Zdeněk Dědek svými sladkými a přitom zdravými specialitami.

I jemu se musel zápas líbit, domácí ho v klidu kontrolovali až do polední třetiny, kdy se za stavu 8:2 začalo až příliš jiskřit a přišly další potyčky. Dokonce i junior Frolík se zapojil a protože vyhrál, sklidil aplaus. „Druhý zápas byl o něco snadnější, protože jsme na ně vletěli a dali v první třetině pět gólů. Pak už jsme hru kontrolovali,“ říkal Dominik Barnošák s tím, že Kladno nechce sérii proti snaživému soupeři protahovat. „Jedeme tam vyhrát. Hostivař je výborný mladý tým, ale my máme svou kvalitu a budeme chtít ukončit sérii,“ dodal.

Bohužel už to bude bez dalšího elitního ostřelovače Jaroslava Procházky. Ten si hned v prvním utkání poranil ruku a bude měsíc mimo. Zranil se i Šíma, Pražák a Prokop zatím do série kvůli zranění vůbec nezasáhli. I proto je dobře, že trenér Drahomír Kadlec povolal na play off hokejové posily, už zmíněného Michaila Potěchina a Petra Patyka. Oba hrají výborně a v neděli dali po dvou gólech.