Zkušenost s ním má reprezentační blokař Vladimír Sobotka, jenž proti Maďarům hrál v dresu Budějovic. „Myslím, že to je také hratelný soupeř,“ podotkl a dodal, že v odvetě s Bulhary byli po všech stránkách lepší. „Hráli jsme s energií a měli utkání pod kontrolou. Poděkování zaslouží výborní diváci.“

Sedm stovek diváků mělo po utkání dva důvody k ovacím. Za prvé ocenili postup a za druhé se rozloučili s univerzálem Davidem
Konečným, který odchází do angažmá v Sjednocených arabských emirátech.

Otázka je, kdo za něj nastoupí v sobotu v Liberci na klíčovém ofenzivním postu, protože Venezuelanovi Martinezovi prošlo vízum a čeká na nové.

Proti Montaně nezačalo Kladno dobře. Jeho výkon v prvním setu (17:19) byl podobný tomu ze sobotního utkání s Brnem (1:3).

„Přišlo mi, že jsme zase začali vlažně. Jsem ale rád, že jsme se pak rozjeli a ubojovali to. Dnes jsme fakt makali a myslím, že diváci viděli, že tomu dáváme všechno,“ uvedlo kladenské libero Milan Moník, s tím, že v úvodním setu to na hřišti hecoval pouze on.

Kladno – Montana 3:0.
Sety: 24, 21, 22. Diváků: 700.
Kladno: Habr 4, Vemič 17, Sobotka 9, Konečný 9, Hýský 7, Zajíček 7, libero Moník. Střídali: Blažek, Vostárek.). První utkání: 3:0 (18, 24, 19).

Tomáš Plekanec v závěru odseděl dvě minutky a Rytíři se štěstím uhájili vedení 2:1 // Rytíři Kladno - Verva Litvínov 2:1, hráno 14. 10. 2012