Za stavu 28:20 pro Zlatou přilbu nasadil slánský šéf žolíka, tedy dvojnásobný počet bodů. Vsadil na polské duo Kosciecha – Miedzinski, a to skutečně ještě ve třetím okruhu panovalo na prvních dvou pozicích.

Vyhrálo by tak 8:1 a stav by byl rázem téměř vyrovnaný – 29:28.

Jenže v tu chvíli se domácí Lukáš Dryml srazil s Robertem Kosciechou a výsledkem byl hrozivý pád elitního Poláka, který skončil s tříštivou zlomeninou stehenní kosti v nemocnici.

Milan Mach si s verbálním útokem na mladšího z bratrské dvojky Drymlů nebral servítky.

„Lukáš Kosciechu normálně sestřelil a nás tak odstřelil. Přišli jsme o výhodu žolíka a bez elitního borce pro nás prakticky závod skončil. Co mi je platné, že Lukáše z jízdy vyloučili, sezona je v trapu," hřímal otřesený Mach, který za Kosciechou vyrazí do nemocnice opět ve čtvrtek.

Pardubice tak byly letos pro Slaný zakletým sokem. Na jeho oválu vyhrály o jediný bod, teď to skončilo méně sportovně.

Tahouny Slaného byli v závodě Adrian Miedzinski (12 bodů) a také mladičký Eda Krčmář (11). Překvapil i Dudek s šesti body, naopak Málek, jenž pojede v sobotu s Krčmářem finále MČR dvojic, vyjel pouze body tři. V domácích vestách zářil doma tradičně silnější Suchánek i Nor Holta, naturalizovaný Polák.

Zlatá přilba Pardubice – AK Slaný 53:39 (Suchánek 13, Holta 12, A. Dryml 11, L. Dryml 9, Milík 8, Vidner 0, Štěrovský 0 – Miedzinski 12, Krčmář 11, Dudek 6, Kosciecha 4, Čejka 3, Málek 3).