Poslední minutu finálové série o postup do extraligy mezi florbalisty Kladna a Bohemians většina z 350 diváků diváků v kladenské hale odstála a skandovaným potleskem doprovodila svůj tým do nejvyšší soutěže. Druhý celek základní části poslední bitvu s Bohemians vyhrál 9:6, sérii 3:1 a vítěze dlouhodobé části odsoudil pouze k účasti v baráži!

Bylo úterý 8. dubna 1980. Hokejisté Kladna ten večer vyhráli v Košicích na stadionu Lad. Trojáka v dramatickém duelu 4:3 a tři kola před koncem mohli slavit mistrovský titul. Pátý za posledních šest let. Nikdo asi netušil, že v nadcházejících třiceti letech se kladenský hokej k takovému úspěchu už neprokouše.

Futsalisté SK Kladno se letos do nejvyšší soutěže nevrátí. Po základní části druhý celek druholigové tabulky ztroskotal v semifinále play-off na Mladé Boleslavi, jež i druhé utkání vyhrála poměrem 3:2. Tentokrát to však bylo už po základní hrací době zápasu, který nabídl i hodně emocí.

Další škrt v sestavě musel udělat sportovní ředitel HC Geus okna Kladno Milan Volf. V extraligovém hokejovém týmu už nebude pokračovat jeho letitá opora Tomáš Horna, jemuž končí smlouva a má namířeno jinam.

Kladenští zastupitelé neschválili dotaci 13 milionů korun, o kterou je žádal fotbalový klub SK Kladno. Město v současnosti tyto prostředky nemá a zastupitelé se rozhodli vyčkat, jak se bude vyvíjet plnění příjmů letošního rozpočtu. Klub se však snahy o investici nevzdá a pokud si zajistí účast v příštím ligovém ročníku, pokusí se peníze sehnat jinde.

Legendární autokrosař Jaroslav Hošek sbíral přes zimu společenská ocenění. Byl zvolen sportovní osobností Kladenska roku 2009 a k životnímu jubileu 65 let (!) obdržel Čestnou cenu města Kladna. Na prahu nové sezony si přál dokázat, že ocenění nedostal za stáří, ale také za sportovní umění.