Jenže nevyšlo úplně všechno. „Osobák jsem nečekala. Byl to úspěšný víkend. Tedy až na zranění. Při vítězném pokusu v dálce mě chytla křeč do stehna. Cítila jsem to i v neděli ráno nevěděla, jestli nastoupím. Takže jsem ráda, že jsem trojskok mohla vůbec odskákat,“ říkala na svazovém webu atletka s tím, že z plánů na pokoření hranice 13 metrů sešlo.

Radana LapáčkováRadana LapáčkováZdroj: Facebook A.C. Tepo KladnoKladeňáci přivezli z Ostravy i další úrodu juniorských medailí. V celkovém hodnocení bylo A.C. Tepo Kladno s osmi cennými kovy třetí v republice. Třetí zlato jistila Radana Lapáčková na tříkilometrové trati, kterou ovládla v čase 9:57,10, na poloviční trati doběhla třetí.

Výborně si na stejných distancích vedl Marián Dražan. Raduje se ze dvou titulů vicemistra.

Matěj Krsek bojoval o titul s Vítem Müllerem z Dukly
Kompletní kladenská sbírka. Krsek slaví na čtyřstovce titul halového mistra

Sbírku doplňují stříbro tyčkařky Natálie Krubové a bronz Terezy Lamačové z šedesátky. Ta musela kvůli nedávno prodělané viróze svůj program korigovat. Sice postoupila i do finále dvoustovky, ale k souboji o medaile už raději neodstartovala.

Vedle cenných kovů se pro žluto-modré kladenské barvy urodilo několik smolných čtvrtých míst. Ale ke sportu patří i brambory.

Double pro talentovanou sprinterku z Nehvizd

Terezie Táborská a trenér Tomáš VojtekTerezie Táborská a trenér Tomáš VojtekZdroj: Facebook AK Sokol NehvizdyZe středních Čech zazářila také talentovaná dorostenka Terezie Táborská ze Sokola Nehvizdy. Získala double ve sprintech na 60 a 200 metrů. Kratší trať zaběhla za 7,50 a delší prolétla v čase 23,74, což značí překonání českého rekordu o devět setin sekundy.

„Bylo to něco neskutečného. Jsem hrozně šťastná, že to vyšlo. Rekord jsem si přála, ale nikdy nevíte, co se může přihodit,“ vyprávěla svěřenkyně trenéra Tomáše Vojtka, která považuje za svou hlavní trať právě dvoustovku. „Celý víkend vyšel naprosto skvěle,“ usmívala se sedmnáctiletá dívka.