Aby se oba týmy mohly vůbec na republiku probojovat, musely nejprve projít okresním a krajským kolem. Jelikož 12. ZŠ je známa tím, že má pod svým patronátem hokejové třídy, byla od počátku považována za favorita. Okresní kolo bylo prakticky formalitou a v krajském byla jediným konkurentem hokejovka z Mladé Boleslavi. Oběma koly prošly kladenské týmy jak nůž máslem a mohly se těšit na republiku. Tam už se však sešla nevídaná konkurence.

Devítky čekala deseti a sedmáky dokonce jedenáctičlenná konkurence nejlepších škol z ostatních krajů. Již podle dresů, ve kterých borci nastoupili, bylo patrné, že jde rovněž o hokejové školy. Týmy jako Litvínov, Pardubice nebo Vsetín jsou známy svou skvělou prací s mládeží stejně jako Kladno. Kladenští se však nezalekli a kráčeli turnajem sebevědomě.

Sedmáci postoupili z tříčlenné skupiny do čtvrtfinále, kde je čekala Jihlava. Tu smetli 4:0 a šli na Litvínov, který se radoval v této kategorii z titulu loni. Výtečný brankář Čičmanec však nedostal v celém turnaji ani jednu branku a nevyzráli na něj ani Severočeši. Navíc perfektní útok Habrdla, Slánský, Šilhavý se trefil dvakrát. Ve finále čekal trochu překvapivě Frýdek-Místek vyřadivší Vsetín. Ani zástupci Moravskoslezského kraje na Středočechy nestačili a tak si po totožném výsledku 2:0 mohli Kladeňáci sáhnout na pohár pro nejlepší školu v České republice.

Deváťáci měli rovněž slibný rozjezd, ale postupně jim docházely síly. Krutý systém turnaje dovolil hrát o medaile pouze nejlepším dvěma týmům z dvou pětičlenných skupin. Kladenští nejprve udělili Ústí nad Labem tenisového kanára 6:0, pak bojovným výkonem porazili favorizovaný Vsetín a po remíze s Hradcem Králové měli postup v kapse. V posledním zápase s Karvinou tým poprvé klopýtl a prohrál 0:2, čímž se připravil o první místo. V semifinále čekal překvapivý vítěz druhé skupiny Jindřichův Hradec. Podařilo se mu dát náhodnou branku a Kladenští se dostali do křeče, kazili jednoduché přihrávky a nebyli schopni vytvořit si šanci. Toho využil soupeř a těsně před koncem zvýšil na 2:0. Zoufalý pokus o power play navíc využil ke vstřelení třetího gólu. V zápase o třetí místo však našli Kladeňáci zbytky sil a porazili tým Prahy, který byl považován za největšího favorita turnaje, neboť měl v sestavě výhradně hokejisty pražské Slavie.

Tým devítek tvořili většinou hokejisté HC Geus okna, kteří letos získali v kategorii devítek hokejový titul. Pomohli však i dva ryzí hokejbalisté z kladenského KEBu - Jakub Šíma a Filip Hájek. I ti se letos mohli pochlubit výraznými úspěchy. Útočník Šíma získal hokejbalový titul starších žáků a brankář Hájek má doma bronz z dorostenecké extraligy. Za tým starších žáků Habešovny navíc nastupuje Vojtěch Butor, který si z Palmovky přivezl cenu za nejlepšího střelce turnaje.

Cena za nejproduktivnějšího hráče v kategorii sedmých tříd rovněž putovala do Kladna. Vybojoval ji Vojtěch Šilhavý. I sedmáci měli ve svém středu nefalšovaného hokejbalistu Dominika Pocha z Jungle Fever. Škoda, že pořadatelé nechtěli, aby dvě nejprestižnější individuální ceny putovaly do jednoho města. Nejlepším brankářem turnaje byl totiž podle statistik jasně kladenský Lukáš Čičmanec.

Úspěchu 12. ZŠ rovněž napomohli i trenéři na lavičkách. Mistrovské sedmáky totiž koučoval bývalý úspěšný kladenský útočník a trenér Jan Novotný, jenž působí na dvanáctce jako tělocvikář. Devítky zase vedl další učitel Jaroslav Vršek, který už šest let působí jako trenér žáků KEB Kladno a letos s nimi vybojoval mistrovský titul.

Z úspěchu měl obrovskou radost i velký fanoušek sportu, ředitel Vladimír Dufek. „Po mistrovském titulu hokejistů z devítek je to pro nás jasně největší sportovní úspěch. Musím žákům poděkovat za skvělou reprezentaci školy a města,“ uvedl. „Já bych chtěl poděkovat i panu řediteli za to, že dal této akci jednoznačně zelenou a zajistil nám například dopravu na krajské i republikové finále. V republice je okolo čtyř tisíc základních škol a být z nich nejlepší je ohromná prestiž,“ doplnil Jaroslav Vršek.