Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Dvě prodloužení vyšperkovala čtvrtfinále hokejbalistů

Kladensko – Největším překvapením uplynulého víkendu v hokejbalových nižších ligách je vyřazení loňského finalisty oblastní ligy Notoru Kladno ve čtvrtfinálové sérii s Vlky Buštěhrad. Ti otočili sérii až v prodloužení rozhodujícího utkání. Krásné drama nabídla i jedna ze sérií v okresní lize, kde Černá hvězda přetlačila Unhošť také až v prodlouženém čase třetího duelu čtvrtfinále.

28.5.2014

Finále okresní ligy Černá hvězda - Slaný B 4:7Foto: Deník/ Rudolf Muzika

Mezi Notorem a Buštěhradem to byl parádní hokejbal. Vlci nemohli v první utkání prostřelit skvělého gólmana Notoru Karla Fajta, ale o uplynulém víkendu se jim to už povedlo.

Cestu jim ukázal rychlík Lukáš Forrai, který v sobotním utkání zaznamenal hattrick, a to stačilo na výhru 3:2.

Nejcennější gól dal Forrai dvě minuty před koncem. Už proto, že jen chvilku předtím Šíma vyrovnal na 2:2.

Rozhodnout se tak muselo v neděli. Mar. Karas dal Notoru naději už v 17. vteřině, ale pak se jeho tým nadlouho střelecky odmlčel a skóroval až v poslední pětiminutovce.

Opět Šíma vyrovnával na 2:2, ale o něco aktivnější Vlci nakonec přece jen byli šťastnější, když v osmé minutě prodloužení prostřelil Fajta Roman Omrai.

Vlci se v semifinále, které startuje o nadcházejícím víkendu, utkají s vítězem základní části Beer Stars, jenž nedal ve čtvrtfinále šanci Kamenným Žehrovicím (10:1 a 10:1).

Druhá série nabídne možná předčasné finále, v němž se utkají dlouholetí rivalové Dynamo Rozdělov s Defektem Třebíz.
V okresní lize poutalo diváky hlavně drama v sérii Černá hvězda – Unhošť B. Právě Unhošť vykazovala na jaře lepší formu, ale ztratila první zápas. Pak sice vyrovnala, ale rozhodující sobotní střet nezvládla.

Rozhodčí museli ve 4. minutě za stavu 1:1 duel nadlouho přerušit kvůli sobotní bouři nad Kladnem.

Rozhodovala až úplná koncovka. V ní přiblížil Černou hvězdu k branám semifinále Kregl, jenže na začátku poslední minuty si Koller vynutil prodloužení.

V jeho šesté minutě bývalý kladenský hokejista Petr Procházka dovršil po ráně veterána Klauze hattrick a Černá hvězda slavila postup.

V semifinále narazí na vítěze základní části Vlky Buštěhrad B (přešli hladce přes Extrém). Druhou dvojici tvoří Beer Stars B (nedali šanci Deltě) a Slaný (přes skvělý výkon brankáře Škodáka jasně vyřadili Moribundus).

S fanoušky i proti Skrbkovi. Duel Kladna na Lapači slibuje atraktivitu

Kladno – Po deseti letech se představí hokejisté Kladna na půdě Vsetína. Souboj šestinásobných mistrů republiky se hraje v sobotu v 17:30 a zatímco Kladenský deník vysílá do boje tradičně i svého redaktora, aby pro čtenáře zuřivou bitvu v třaskavém prostředí haly na Lapači sledoval a popsal, svá želízka pošlou směr Valašsko také fanoušci, jichž se chystá několik desítek.

V Kamenných Žehrovicích hoří v objektu na zpracování plastů

Kamenné Žehrovice - V pátek krátce před devatenáctou hodinou vyjelo celkem osm jednotek hasičů k likvidaci požáru v obci Kamenné Žehrovice. Podle informací mluvčí středočeských hasičů Vladimíry Kerekové se oheň rozšířil ve firmě, která se specializuje na zpracování plastů. Místo požáru zahaluje hustý dým.

Kam na víkendový fotbal plus výsledky

Kladensko - Největší pozornost bude upřená na sobotní divizní derby mezi prvními Velvary a třetím Kladnem.

Zapůsobí tvrdá slova Haška? Jeho Hostouň hostí Neratovice

Hostouň – Jestli při fotbalové sobotě na Kladensku láká hlavně divizní derby Velvary – Kladno, pak v neděli stejná soutěž nabídne neméně atraktivní duel. Hostouň přivítá donedávna lídra tabulky z Neratovic.