Šéf trenér české atletické reprezentace prozradil, že jeho dcery si nejsou nelítostnými rivalkami, nýbrž se navzájem povzbuzují.

"Mají krásnou výmluvu, že jsou dvojčata proto, aby nebyly výborné. O geny se prý podělily," usmál se Tomáš a prozradil, že jeho holky, které chodily do sportovní školy v Kladně, v žádném případě na vícebojařskou dráhu nenavedl.

Kované vícebojařky prý nejsou. "Třeba ve vrzích jsou trapné, když to takhle řeknu," uvedl a se smíchem dodal, že se skoro stydí, poněvadž od tatínka v tomto směru nic nepochytily.

Jak přiznal, tak děvčatům neradí. "V tomto směru jsem asi levý. Děvče něco naučit od základů neumím. Kluk to dělá jinak, protože má trošku jiné nervosvalové spínání. Je to tedy na manželce," podotkl Dvořák, jehož evidentně mrzelo, že se z kladenského desetiboje odhlásila kvůli zraněné achilovce česká jednička Helcelet.

Jedinou šanci na omluvu ze závodu, který je zároveň mistrovstvím republiky, je lékařské potvrzení od lékaře české reprezentace. "Já jsem tady dokončil závod s natrženým svalem," smutně poznamenal Dvořák.

Na páteční tiskové konferenci TNT express meetingu padl dotaz, kolik bodů bude potřeba na prvenství v sedmboji. Hlavní favoritky Eliška Klučinová a Kateřina Cachová se shodly na 6300 bodech. Nakonec ale stovku přidaly.