O uplynulém víkendu totiž ve druhém závodě mistrovství Evropy v německém Matschenbergu dosáhl na nejlepší výsledek sezony. Na téměř všemi jezdci nepříliš oblíbené trati 70 kilometrů východně od Drážďan dojel šestý a připsal si do celkového pořadí 11 bodů k dosavadnímu jedinému z Bausky.

Z Čechů byl v Německu Jaroslav Hošek třetí nejlepší. Dařilo se Ladislavu Hanákovi, jenž se svým fordem závody vyhrál (a vede i pořadí šampionátu) před Nizozemcem Willi Albersem a třetím Romanem Keřkou

Elita míří do Nové Paky

To bude sláva! Na populární trati ve Štikovské rokli bude o víkendu pokračovat mistrovství Evropy v autokrosu.

Závod v Nové Pace je oficiálně čtvrtým závodem devítidílného seriálu, body se ale budou rozdělovat potřetí. Proč? Druhý podnik v německém Seelowě musel být na začátku června předčasně ukončen, neboť trať byla po vydatném dešti nesjízdná.

Závod v Nové Pace patří tradičně k nejvíce obsazeným v kalendáři a ani letos tomu nebude jinak.

Pořadatelům se přihlásilo 120 autokrosařů ve čtyřech kategoriích, největší zastoupení budou mít podle očekávání čeští reprezentanti.

Jako lídr průběžného pořadí se na start postaví Ladislav Hanák, který vévodí královské kategorii Super Buggy. Na kontě má o čtyři body více než úřadující šampion Bernd Stubbe z Německa. V elitní desítce je pět Čechů. Včetně Kladeňáka Jaroslava Hoška. 

Mezi slabšími šestnáctistovkami je nejlepší z domácích Marek Sekanina čtvrtý, na vedoucího Krisztiana Szabóa z Maďarska ztrácí šest bodů.

Mezi „plechovými" auty v divizi Touring autokros se zatím nedaří obhájci titulu Václavu Fejfarovi, který je průběžně dvanáctý. V Nové Pace by měl usednout do nového vozu Škoda Fabia, se kterým chtěl závodit od začátku sezony, ale nepodařilo se mu ho včas připravit.

V čele mistrovství Evropy je loňský hlavní Fejfarův soupeř Tamás Kárai 
z Maďarska, který má jako jediný maximální počet 40 bodů. Druhý je Otakar Výborný a třetí Luboš Greguška. Jak se pořadí změní po víkendu? Závod v Nové Pace začne v sobotu tréninky a první sérií kvalifikačních jízd, které budou pokračovat i o den později.

Finálové boje odstartují v neděli v 15.15.