Finále bylo před nabitými ochozy Biosky opravdu úchvatné. A zprvu i šokující. Outsider, Jeleni ze 7. ZŠ Vodárenská, začali fantasticky. Střelecky je táhl neskutečně nadaný Marek Čurda (za finálový den stihl tři hattricky) a šli do vedení 3:0. V tu chvíli se navíc Čurda rozjel ke trestnému střílení. Syn někdejšího skvělého fotbalisty Kladna a Lhoty vymíchal gólmana a mířil do prázdné brány…

…tyčka!

Vzápětí po jeho nezdaru přišlo na druhé straně snížení Nosorožců. Ti pak už jeli v neskutečném tempu, hnala je touha po obratu. Soupeře svírali čím dál víc a skutečně se jim dílo povedlo. Vše jistil gól na 5:3 při power play Jelenů. „Byl to úžasný pocit, jenom jsme řvali radostí," komentoval chvilky po vítězné čtvrté trefě její autor Kristián Kulhánek. 

Video z oslav si prohlédněte ZDE

„V sezoně jsme s Jeleny prohrávali i 1:4, tam jsme to také otočili. I proto jsme si věřili dál. Ale je fakt, že u toho trestného střílení jsme přežili klinickou smrt," usmál se učitel a trenér Nosorožců. „Mám úžasnou partu. Makají, florbal by nejraději hráli pořád a občas je dokonce problém, že nás je prostě moc. Díky zaslouží také rodiče, bez jejich skvělé pomoci by tohle všechno nešlo," dodal Ladislav Šulc.

Jeho tým předvedl i úžasné sportovní gesto, po utkání sborově klepal holemi o zem a skandoval: „Jeleni!"

Co je ale nejpodstatnější, v hale Biosce se po celý rok neustále zlepšovalo deset týmů plných kluků a holek, kteří si florbal dokonale užívali. Díky za to patří pořádajícím Kanonýrům Kladno v čele s Michalem Bradáčem, ale i Městu Kladno. Je fajn, že tuhle ligu už roky podporuje.  

Celý rozsáhlý článek o finále Školní florbalové ligy si přečtěte ve čtvrtečním tištěném Kladenském deníku (18.5.)

Prohlédněte si velkou fotogalerii a videa