„Jsem nadšená, že se nám povedlo dohodnout spolupráci s bývalou ukrajinskou reprezentantkou a medailistkou z mistrovství Evropy," těší Ladislavu Eichenmannovou.

Tréninky pod vedením trojnásobné medailistky z ME (jednou stříbro, dvakrát bronz) začnou v srpnu na zimním stadionu ve Slaném. Ljašenková si zde začne tvořit svůj tým v České republice. Začíná od úplně nejmenších dětí ve věku 3 až 5 let.

Zajímavé je, že Ljašenková může pomoci i malým hokejistům. Má trenérské zkušenosti z Japonska i Ameriky. „Věřím, že nabídka bude i pro hokejisty zajímavá. Práci krasobruslařských trenérů využívají hokejové oddíly Slavie, Letňan, ale i dalších po celé republice," překvapuje Eichenmannová, sama manželka bývalého výtečného hokejisty Zdeňka Eichenmanna.

Podle ní je sedmatřicetiletá ukrajinská persona připravena nabídnout své služby školám i školkám při jejich sportovních aktivitách.
A jak se tak kvalitní krasobruslařskou trenérku povedlo dostat do Kladna? Do České republiky přišla za svým manželem Andrejem Jefremenkem, který je trenérem českých reprezentantů moderního pětiboje. „Elena mě oslovila sama, líbila se jí prezentace našeho oddílu, naše akce pro děti a angažovanost pro nemocné."

Finanční stránku při práci v našem oddíle přizpůsobila českým krasobruslařským poměrům," vysvětlila Eichenmannová.

Dodala, že pokud bude Ljašenková organizovat po sezoně své kempy (obdobné jako třeba komerční hokejové školy), bude její odměna srovnatelná s odměnou trenérů při hokejových kempech a školách. „Z mého pohledu nevidím povolanějšího trenéra pro práci s nejmenším hokejovým kladenským potěrem při zvládání základních návyků v bruslení," myslí si Ladislava Eichenmannová.