"Počítám, že budu připravený hrát až někdy v říjnu. Začátek nové sezony pravděpodobně nestihnu," se smutkem v hlasu uvedl člen širšího kádru slovenské reprezentace, jehož čekají v Berouně dvě operace.

Prasklé pouzdro pravého ramenního kloubu je záležitost trvající třetí sezonu. Stav se pochopitelně zhoršoval a bolest násobila. Rekonvalescence by měla odhadem trvat až čtvrt roku.

Aby toho nebylo málo, někdy v prosinci se u něj objevily bolesti v koleni. Vyšetření na počítačovém tomografu objevilo úlomek v menisku. "Doufám, že se všechno dá brzy do pořádku a konečně budu moci hrát bez bolestí," přeje si třiadvacetiletý borec.

Dlouhou pauzu bude trávit doma v rodné Banské Bystrici. Mimo jiné si do sytosti užije přítelkyni Barboru, dvojnásobnou mistryni Slovenska v beach volejbalu. "Budu s ní jezdit na turnaje i do zahraničí," prozradil 195 cm vysoký volejbalista, který má také jeden titul z písku. Český.

Byl členem týmu Kladna, který loni senzačně vyhrál letní mistrovství republiky klubů, kde na poslední chvíli zaskočil za zraněného kapitána Orlů Jiřího Kraffera. "Já jsem se spíše jen vezl," skromně poznamenal majitel drtivého servisu, jehož do kladenské volejbalové šatny přivedl z Nitry druhý kouč Orlů Tomáš Samsely.

Sáhnout Cats Kladno po postupu do ligy? Uvidí se o víkendu
Drápnou po postupu? Kladenské Kočky jsou těsně před vrcholem sezony