„Předně jsme moc rádi, že se svazu podařilo u národní sportovní agentury a ministerstva zdravotnictví vyjednat výjimku a můžeme už hrát,“ řekl pro web HBC Plzeň předseda klubu a trenér A týmu Mečounů Josef Kadaně. Velký sok Kladna. 

Vzhledem ke krátkému času dojde i k okleštění základní části.

Dohraje se první kolo základní části. Kladno stihlo jen čtyři duely, chybí mu tedy dohrát sedem zápasů. První bude v neděli na půdě Mostu, kam v létě odešly dlouholeté velké postavy Kladenských - svého času reprezentační útočníci Dan Hnízdil a Radim Štěpáník a obránce Jan Pospíšil. Nově také Jihočech Jaroslav Markytán, který za Kladno hrával rovněž. A to není všechno, za Most nastupuje také syn legendy českého a rakovnického hokejbalu Milan Sýkora ml., o něhož stálo i Kladno, a rovněž David Rejthar, což je mladší bratr předsedy HBC Kladno Tomáše Rejthara.  

Bude to tedy hned na úvod zápas jako břitva. 

Ty další budou rovněž venkovní, Kladno totiž v úvodu soutěže hrálo jen doma a chybí mu doma jen dva zápasy. Ty odehraje až v červnu. Nejprve je na řadě zmíněné střetnutí v Mostě (9.5. v 11:00), pak v Pardubicích (15.5. v 16:00), v Ústí nad Labem (22.5. v 11:00), v Hradci Králové (29.5. v 11:00). V sobotu 5. června přivítají Kladenští doma Karvinou (14:00), 12. června míří do Letohradu (14:00) a základní části završí v pátek 18. června v 19:30 s hlavním adeptem na titul Kert Parkem Praha. 

Poté bude následovat prázdninové play off, s nímž souhlasily všechny celky. Mistr bude korunován nejpozději 17. července. 

Podmínky pro pořádání hokejbalových zápasů jsou jasně definované a dost striktní. Vše se točí okolo prevence šíření covidu. Základem je pravidelné testování všech aktérů, do ochozů nesmí žádní diváci.